Jo teigimu, rimtesnių teisinių ir ekonominių pasekmių Lietuva dėl to neturėtų patirti, o direktyvos poveikis bus nedidelis.
„Rimtesnių pasekmių nei ekonominių, nei teisinių tikrai nėra numatoma, nes pati direktyva bus perkelta prasidėjus pavasario sesijai. Vyriausybė jau yra paruošusi reikalingus teisės aktų projektus“, – žurnalistams trečiadienį sakė G. Paluckas.
„Bet priminsiu, jog pati direktyva nustato tam tikrą PVM mokamą sumą mūsų šalies verslams, kurie veikia užsienyje. Sumodeliavus tam tikrą šios direktyvos poveikį matome, kad tai yra nedidelės imties dalykas, bet jį reikia sutvarkyti“, – pridūrė premjeras.
BNS primena, kad Vyriausybė prieš savaitę pritarė Finansų ministerijos siūlymui į nacionalinę teisę perkelti europinę PVM direktyvą, numatančią atleisti nuo PVM Bendrijos šalyse prekiaujančius smulkius verslininkus, jei jų apyvarta yra iki 100 tūkst. eurų.
Ministrų kabinetui pritarus siūlymui, PVM įstatymo pakeitimus dar turės priimti Seimas.
Lietuva vėluoja įteisinti europinio dokumento nuostatas – direktyva įsigaliojo nuo sausio 1 dienos.
Oficialius EK įspėjimo laiškus apie neperkeltą direktyvą dar gavo Bulgarija, Airija, Graikija, Ispanija, Kipras, Portugalija ir Rumunija.
Naujausi komentarai