Paluckas paaiškino, kiek dar galėtų augti minimalus atlyginimas Pereiti į pagrindinį turinį

Paluckas paaiškino, kiek dar galėtų augti minimalus atlyginimas

2025-02-18 16:50

Šiemet minimaliai mėnesinei algai (MMA) padidėjus 12 procentų, premjeras Gintautas Paluckas sako, kad ateityje ji turėtų augti tiek, kiek tai galėtų „pakelti“ verslas.

Paluckas paaiškino, kiek dar galėtų augti minimalus atlyginimas
Paluckas paaiškino, kiek dar galėtų augti minimalus atlyginimas / Freepik.com nuotr.

„Minimali alga gali augti tiek, kiek gali pakelti verslas, nes galų gale verslas moka tuos darbo užmokesčius ir jeigu mes nesugebėsime pamatyti skirtumų tarp didelio verslo ir smulkaus, vidutinio verslo – turėsime rimtų problemų“, – antradienį po Trišalės tarybos posėdžio žurnalistams sakė G. Paluckas, atsakydamas į klausimą, ar MMA auga ne per greitai.

Anot jo, dėl sparčiai augančio MMA labiausiai kenčia mažos ir vidutinės įmonės.

„Didelis verslas seniai nemoka mažų atlyginimų ir jiems tai tikrai neskauda, tačiau smulkesnis ir vidutinis arba, sakykime, besivystantis smulkus verslas – jiems tikrai yra skaudu ir jie atitinkamai sako, kad per sparčiai didinant minimalų darbo užmokestį jie kris iš rinkos, bankrutuos ir nuo to niekam nebus gerai, todėl čia tikrai vyks normali, dalykinė diskusija atsižvelgiant į visų interesus“, – sakė G. Paluckas.

Seimas pernai spalį pritarė Darbo kodekso pataisoms, kuriomis pakoreguota MMA nustatymo tvarka – ji nuo šiol bus tvirtinama atsižvelgiant į anksčiau neprivalomus kriterijus, pavyzdžiui, Finansų ministerijos skelbiamas ekonomines prognozes bei statistikų skelbiamus šalies ūkio rodiklius bei tendencijas.

Pataisos taip pat įpareigos Trišalę tarybą aptarti šiuos kriterijus. Jai priklausantys darbdaviai ne kartą sakė norintys, kad apskaičiuojant MMA būtų įtraukiamas ir produktyvumo rodiklis.

Trišalė taryba anksčiau buvo sutarusi, kad MMA ir vidutinio darbo užmokesčio (VDU) santykis turi būti 45-50 proc. bei turi atitikti ketvirtadalio didžiausią santykį tarp VDU ir MMA turinčių ES valstybių paskutinių trejų metų vidurkį.

Pagal tokį Trišalės tarybos susitarimą, MMA 2025 metais būtų turėjusi kilti 16 proc., tačiau Lietuvos bankas (LB) pernai gegužę pasiūlė šį susitarimą pasiekti per dvejus metus ir 2025 metais minimalų atlygį didinti 10 proc. iki 1016 eurų, o 2026 metais – dar 10,5 proc. iki 1123 eurų.

Vis dėlto, praėjusios kadencijos Vyriausybė rugpjūtį nutarė MMA nuo 2025 metų didinti 12,34 proc., arba 114 eurų – iki 1038 eurų (neatskaičius mokesčių).

Ekspertai tuomet teigė, kad valdantieji nusileido verslo spaudimui ir MMA didino mažiau nei priklausytų, kiti sakė, kad valdžia nusileido darbuotojams ir MMA padidino per daug, neatsižvelgusi į neaugantį darbo našumą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
112

greitai SUDEGS ta mininalke ir ka tada ? visi i Siauria ?! DDDD
1
0
Visi komentarai (1)