Pirmadienį šaukiamas koalicinės tarybos posėdis: aptars gynybos finansavimo klausimą, VSD pranešėjo komisijos išvadas

Artėjant dar vienam partijų ir verslo atstovų susitikimui dėl gynybos finansavimo, pirmadienį šaukiamas koalicinės tarybos posėdis šiam klausimui aptarti.

Apie planuojamą susitikimą Eltai patvirtino Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen bei Laisvės frakcijos parlamente seniūnas Vytautas Mitalas.

„Pirmadienį planuojame Koalicijos tarybos susitikimą. Aptarsime aktualijas, kurių prisikaupė nemažai“, – komentare Eltai nurodė V. Čmilytė-Nielsen.

„Aptarsime artimiausio laikotarpio darbus – tai ir gynybos finansavimo klausimas, ir vertinimas dėl VSD pranešėjo komisijos išvadų, ir kiti dalykai“, – savo ruožtu planuojamus darbotvarkės klausimus detalizavo V. Mitalas.

Koalicinė taryba šaukiama likus kelioms dienoms iki trečiojo premjerės Ingridos Šimonytės inicijuojamo susitikimo dėl gynybos finansavimo didinimo.

Kovą antrajame premjerės I. Šimonytės inicijuotame susitikime dėl finansavimo gynybai pristatyti keturios opcijos, kaip į kitų metų biudžetą būtų galima papildomai surinkti per 400 mln. eurų papildomam krašto apsaugos finansavimui.

Pagal pirmąjį variantą, suma galėtų būti surinkta peržiūrėjus progresinius mokesčių tarifus, individualios veiklos apmokestinimą, panaikinus kai kurias lengvatas ir iki 16 proc. padidinus pelno mokestį. Pagal antrąjį, 420 mln. eurų būtų galima surinkti 1 proc. padidinus tiek pridėtinės vertės, tiek pelno mokestį.

Trečiasis pasiūlymas, kuris generuotų apie 400 mln. eurų – pelno mokesčio tarifą padidinti 2 proc., panaikinti lengvatinį tarifą mažoms įmonėms, taip pat – šildymo ir verslo liudijimų lengvatas. Tuo metu ketvirtasis pasiūlymas dėl 400 mln. eurų susidėtų iš 2 proc. punktais didinamo pelno mokesčio ir dalies savivaldybėms tenkančio gyventojų pajamų mokesčio paskyrimo gynybai.

Savo ruožtu I. Šimonytės susitikime nedalyvavusios opozicinės frakcijos siūlo lėšų gynybai ieškoti įvedant bankų turto mokestį, išleidžiant gynybos obligacijas, mažinant šešėlį ekonomikoje.

Krašto apsaugos finansavimas Lietuvoje šiemet sudarys 2,75 proc. nuo BVP, tačiau siekiama, kad šis dydis artimiausiais metais pasiektų bent 3 proc.NAUJAUSI KOMENTARAI

Pinigų yra

Pinigų yra portretas
Tegul bankai moka, stambus verslas ir seimūnai nustoja taškyti milijonus.

ai

ai portretas
nuimt pensijas beretnykam mokejusiem mokescius sovietams ir uzteks tu pinigu

Nebėr kantrybės

Nebėr kantrybės portretas
Prie ko čia ta čmil?
VISI KOMENTARAI 3

Galerijos

Daugiau straipsnių