Premjeras: kitų metų biudžete – spartesnis pensijų, išmokų vienišiems žmonėms didinimas Pereiti į pagrindinį turinį

Premjeras: kitų metų biudžete – spartesnis pensijų, išmokų vienišiems žmonėms didinimas

2025-04-28 15:33

Gerinant mažiau pajamų gaunančių asmenų padėtį, kitų metų biudžete bus planuojama sparčiau didinti senatvės pensijas, išmokas vienišiems asmenims ir šeimoms su vaikais, sako premjeras Gintautas Paluckas.

Premjeras: kitų metų biudžete – spartesnis pensijų, išmokų vienišiems žmonėms didinimas
Premjeras: kitų metų biudžete – spartesnis pensijų, išmokų vienišiems žmonėms didinimas / S. Lisausko / BNS nuotr.

„Kalbėdami apie finansiškai silpnesnių asmenų grupes, tų pasiūlymų tikrai turėsime jau 2026 metų biudžeto projekte. Kalbame apie spartesnį pensijų didinimą, vienišų asmenų išmokos didinimą ir šeimų, turinčių vaikus, arba vienišų mamų (finansinės padėties gerinimą – BNS)“, – žurnalistams pirmadienį po susitikimo su skurdo mažinimo organizacijų atstovais sakė G. Paluckas.

„Sprendimai susiję su valstybės pagalba, kuri finansuojama jau iš 2026 metų biudžeto projekto“, – teigė premjeras.

Ministras pirmininkas nekomentavo, kiek konkrečiai numatoma didinti pensijas ir išmokas, nes, jo teigimu, apie tai kalbėti neatsakinga, kol nėra kitų metų biudžeto projekto, neaiškios darbo užmokesčio augimo prognozės ir „Sodros“ rezervo dydis.

Vis dėlto, anot G. Palucko, didinti pensininkų pajamas svarbu, nes didelė dalis jų gyvena realiame skurde.

„Lygiai taip pat tai susiję su vienišais asmenimis, kurių situacija yra tikrai sudėtinga. Tuos klausimus privalome spręsti dabar, ne tik žiūrėdami kažkada į ateitį“, – teigė G. Paluckas.

Nepasiturintys mokesčių pakeitimo nepajustų

Premjeras pirmadienį su nevyriausybinėmis organizacijomis aptarė nelygybės ir skurdo mažinimo problemas, siūlomus mokesčių pakeitimus.

G. Paluckas kartojo, jog mažiausias pajamas gaunantys gyventojai mokesčių korekcijų nepajus.

„Tikrai yra pasvertas ir subalansuotas siūlomų mokesčių pakeitimų poveikis visoms visuomenės grupėms“, – kalbėjo ministras pirmininkas.

Jis pabrėžė, kad siūlomus gyventojų pajamų mokesčio (GPM) pakeitimus pajustų tik daugiausiai uždirbantys gyventojai – apie 25 tūkst.

„Tai nėra masinis ar dramatiškas pokytis“, – teigė G. Paluckas.

Anot premjero, nepasiturinčiųjų finansams neigiamos įtakos nepadarytų ir siūlomi nekilnojamojo turto (NT) mokesčio pakeitimai, nes jie neturi brangaus turto, o jų mokamas NT mokestis būtų mažas arba jo nebūtų visai.

„Yra (siūlomos – BNS) ir tam tikros išlygos tiems, kas gauna paramą šildymui, paramą būstui. Tokiu atveju tas mokestis apskritai būtų net netaikomas“, – teigė G. Paluckas.

BNS rašė, kad Finansų ministerija siūlo išplėsti NT mokesčio bazę, jį vienam asmeniui taikant nuo 40 tūkst. eurų būsto vertės. Mokesčio tarifai, priklausomai nuo vertės, siektų nuo 0,1 iki 1 procento.

Taip pat siūloma nustatyti keturis GPM tarifus – nuo 20 iki 36 proc. – taip siekiant jį padaryti progresyvesnį. Jie būtų taikomi atsižvelgiant į bendrą metinę visų rūšių pajamų sumą, išskyrus pajamas iš paskirstytojo pelno. 36 proc. tarifą siūloma taikyti didžiausioms pajamoms – virš 120 vidutinių darbo užmokesčių (VDU).

Tačiau premjeras Gintautas Paluckas teigė, kad šio tarifo gali būti atsisakyta.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Pelėda

Būtinas auditas.
1
0
Visi komentarai (1)

Daugiau naujienų