Prezidentas apie klimato kaitą: būtina vertinti visų sprendimų poveikį aplinkai

Prezidentas ragina visuomenę, valdžią ir verslą telktis mažinant klimato kaitą. Jis žada inicijuoti įstatymų pataisas, kad valdžios institucijos, priimdamos sprendimus, įvertintų jų galimą poveikį aplinkai.

„Inicijuosiu Teisėkūros pagrindų įstatymo pataisas, numatančias privalomą iniciatyvų poveikio vertinimo aplinkos, įskaitant ir klimato kaitą, atžvilgiu. Maža to, jau netrukus Prezidentūros durys atsivers tolesnėms diskusijoms aplinkosaugos ir klimato kaitos klausimais. Aš asmeniškai skatinsiu ieškoti sutarimo, ką galime ir ką privalome padaryti dėl žalesnės ir švaresnės Lietuvos“, – Klimato savaitės konferencijoje Prezidentūroje penktadienį sakė Gitanas Nausėda.

Jis pakvietė į žalios Lietuvos iniciatyvą burtis verslo, pramonės, nevyriausybines organizacijas, savivaldos, aplinkosaugos, mokslo ir tyrimų įstaigas.

„Tiktai žalia Lietuva yra ta Lietuva, kurioje mes norime gyventi“, – sakė prezidentas.

Vis dėlto G. Nausėda pabrėžė, kad Europos Sąjungai siekiant iki 2050 metų pasiekti nulinį šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą, reikės apgalvotos, socialiai teisingos ir efektyvios ūkio pertvarkos, orientuotos į tvarų augimą.

Pasak jo, klimato kaitos tikslų įgyvendinimas neturi pakirsti šalies konkurencingumo.

„Turėdami tai galvoje, kartu su Latvijos ir Estijos vadovais pasirašome bendrą dokumentą, kuris bus skirtas Europos Vadovų Tarybai. Mes aiškiai išdėstome pasiryžimą siekti klimatui neutralios ekonomikos, tačiau taip pat atkreipiame dėmesį, kad toks pokytis reikalauja ir tvaraus finansavimo“, – sakė prezidentas.

„Negalime leisti, kad prisitaikymas prie klimato kaitos ir jos poveikio mažinimas vyktų mūsų gerovės sąskaita. Investuodami į švaresnę į sveikesnę aplinką, kartu turime išsaugoti ir didinti Lietuvos konkurencingumą“, – kalbėjo G. Nausėda.

Prezidentas teigė, kad kartu su kitomis Europos Sąjungos šalimis Lietuva siekia imtis lyderystės globaliu mastu klimato kaitos politikos srityje, tai atsispindi ir šalies nacionaliniuose dokumentuose.

„Jie rodo, kad Lietuva yra pasirengusi ne tik įgyvendinti trumpalaikius klimato kaitos mažinimo tikslų įsipareigojimus, bet ir kartu kurti bendrą ilgalaikę klimato kaitos politikos viziją“, – įsitikinęs G. Nausėda.

Lietuvoje iki gruodžio 18 dienos numatoma patvirtinti galutinį Integruotą nacionalinį energetikos ir klimato srities veiksmų planą. 2021-2030 metų nacionalinis planas Europos Komisijai bus pateiktas iki šių metų pabaigos.NAUJAUSI KOMENTARAI

reikejo neturistaut

reikejo neturistaut portretas
po PKoreja dukra neprapuls o vaziuot namolio i Alytu ir matyt kaip vyrai tramdo ugni o po to kalbet apie svara kuria /kazkas/ padege ir iki siol kaltu nera tai nebuk marionete ir nevaidink monarcho ne nei velnio nedarai kaip ir p Adamkevic uztat kiti tiek pridare kad puse salies pabego tai gal atsibusk kad netaptum istorijos siuksle nes nematai ar nenori matyti kas valdo padeti ir Dryzius teisus o zmones nekvaili ir isreiskia siandienine padeti kokios nebuvo nei po karo gerai prisimenu buvau kgb prsekiojamas turiu nukentejusio statusa bet tokio cinizmo ir izulumo tautos vardu nemaciau ir tai vyksta siandien kur 1 viskas kiti duonos neturi kiti is nevilties isgeria/nepritariu. ko pasekoje atimami vaikai to nebuvo prie sovietu pripazink ?...SENJORAS/ 82M....

Astronomas geofizikas inž. ROMUALDAS ZUBINAS

Astronomas geofizikas inž. ROMUALDAS ZUBINAS portretas
Gerbiamieji! SAULĖS ir MĖNULIO ( SALIAMONO - Suleimano ?!) šaltiniai praneša,, kad nuo i-jo t.pr.m.e. , vienos kultūros garbino SAULĘ, kitos - Mėnulį! Taip, prieš mūsų erą, gimė SALIAMONO ( SULEIMANO) mitas! 500 m.e.m. šaltiniai (Marija Gimbutienė ir kiti) pranešė, kad : "MĖNULIUKAS SIUNTĖ PIRŠLIUS PAS SAULŪŽĘ o netrūkus ją ir vedė". Mūsų laikais Šiaurinis Žemės pusrutulis krypsta į Saulę, Pietinis - nuo SAULĖS! ] Taip mes sužinome, kad nuo 2500-jų metų ŠIAURINIAME ŽEMĖS PUSRUTULYJE VIEŠPATAUS TIKTAI VIENA SAULĖ, pietiniame - tiktai MĖNULIS!!! Taip šaltiniai praneša apie ŽEMĖJE VYKSTANČIĄ ŽEMĖS AŠIGALIŲ KAITĄ ! Mūsų laikais, ŠIAURINIS ŽEMĖS AŠIGALIS NUOLAT KRYPSTA Į SAULĘ, PIETINIS - NUO SAULĖS!!! Pažinkime TYREČIĄJĮ IR KETVIRTĄJĮ ŽEMĖS AŠIES FIZINIUS JUDĖJIMUS ir PAŽINSIME ŽEMĘ! KOVOTI SU KLIMATO KAITA YRA NE TIKTAI BEPRASMIŠKA BET - ABSURDIŠKA! IR TAI KOSMOSO AMŽIUJE?!?!?!

psi

psi portretas
Tik viena bėda gerb. Zubino teorijos: dabar klimatas šyla tiek šiauriniame, tiek pietiniame pusrutuliuose. Tai gaunasi jog abu ašigaliai vienu metu krypsta į Saulę? :) :)
VISI KOMENTARAI 4
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių