„Paramos paketas buvo patvirtintas labai operatyviai, kovo 16 dieną. Mes matome, kad ne visos programos įsijungė pilna apimtimi ir svarbiausia, numatytos lėšos dar nepasiekė visų darbuotojų ir įmonių. Tas turi būti spartinama“, – žurnalistams sakė S. Krėpšta po prezidento vaizdo skambučio su su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu bei Lietuvos profesinių sąjungų vadovais.
Pasak prezidento patarėjo, Lietuva atsilieka nuo Latvijos ir Estijos, kurios priemones šioje srityje įgyvendina greičiau.
„Latviai ir estai mus lenkia šioje srityje, nes garantinėse sistemose ir likvidumo parama šiose valstybėse jau pasiekė įmones ir darbuotojus, čia tikrai turime pasitempti ir kuo greičiau praktiškai įgyvendinti numatytą skatinimo planą“, – teigė jis.
S. Krėpšta pabrėžė, kad ateityje ekonomikos skatinimo planas turės būtų peržiūrimas, įvertinant, kurios jo dalys veikia sėkmingai, kurios turėtų būti modifikuojamos, taip siekiant kuo labiau sušvelninti ekonomikos nuosmukį.
„Kiekviena programa turės būti vertinama, pradžioje ji turi startuoti, tada matysis, kiek ilgai užteks numatytos 50 mln. eurų sumos ir jei tas poreikis viršys paklausą, be abejo, programos lėšos ir pati programa turėtų būti modifikuojama siekiant kuo labiau pritaikyti prie labai greitai besikeičiančios aplinkos“, – teigė S. Krėpšta.
Jo teigimu, nemažai įmonių jau kreipėsi dėl skatinimo priemonių darbdaviams ir darbuotojams, o tai reiškia, kad įmonės labiau renkasi išlaikyti darbuotojus nei juos atleisti.
Naujausi komentarai