Pereiti į pagrindinį turinį

Seimas linkęs PVM lengvatą maitinimo verslui pratęsti pusmečiui (papildyta)

9 proc. pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvata maitinimo verslui turėtų būti pratęsta pusmečiui – iki 2023 metų liepos.Tiek pat galiotų ir lengvata sportui bei atlikėjams.

I.Gelūno / BNS nuotr.

Seimas ketvirtadienį po svarstymo priėmė tokius premjerės Ingridos Šimonytės siūlymus. Už tai balsavo 73 Seimo nariai, prieš buvo 33, o susilaikė 25. Galutinis balsavimas dėl pataisų vyks kitą savaitę.

Po svarstymo pritarta ir siūlymui 9 proc. PVM tarifą apgyvendinimo, kultūros įstaigoms, elektroninėms knygoms ir periodiniams leidiniams bei 5 proc. PVM kompensuojamiems specialiems medicinoje naudojamiems maisto produktams taikyti neterminuotai.

Patvirtinus premjerės pataisas opozicija, nepatenkinta, kad nebebuvo svarstomos jos atstovų iniciatyvos, paprašė pertraukos ir toliau pakeitimų svarstymas atidėtas iki popietinio posėdžio.

I. Šimonytės pataisas palaikė visa valdančioji koalicija, išskyrus Biudžeto ir finansų komiteto pirmininką Mykolą Majauską – jis balsavo prieš premjerės pasiūlytą PVM lengvatų variantą.

Tarp palaikiusiųjų Vyriausybės vadovės siūlymą buvo ir Laisvės frakcijos nariai, nepaisant to, kad jų seniūnas Vytautas Mitalas prieš posėdį teigė, jog sieks PVM lengvatos maitinimo paslaugoms visus metus, o ne pusmetį.

Iš opozicijos atstovų premjerės pataisas dėl lengvatinių PVM tarifų parėmė Lietuvos regionų frakcijos narys Remigijus Žemaitaitis ir socialdemokratas Liudas Jonaitis. Tačiau vėliau pastarasis Seimui pareiškė, kad balsuodamas suklydo ir prašė jo balsą įtraukti į balsavusiųjų prieš sąrašą.

Pagal Seimo sprendimą neterminuota 9 proc. PVM lengvata būtų taikoma tik meno ir kultūros įstaigoms bei renginiams, kaip siūlė I. Šimonytė.

Tuo metu lengvata sporto renginiams, klubams bei atlikėjų (aktoriaus, dainininko, muzikanto, šokėjo) paslaugoms būtų taikoma tik pusmetį – iki 2023 metų liepos. Šį terminą taip pat pasiūlė I. Šimonytė.

Seimas taip pritarė premjerės siūlymui lengvatinį PVM tarifą taikyti elektroninėms knygoms bei neperiodiniams informaciniams leidiniams, pavyzdžiui, vadovėliams, pratybų sąsiuviniams, enciklopedijoms, žodynams, nuotraukų ir reprodukcijų albumams, vaikiškoms, piešimo ir spalvinimo knygelėms, žemėlapiams. 

Lengvatos yra labai pavojinga teritorija ta prasme, kad kai tu pradedi jas taikyti, įsisuki į begalinį lengvatų ratą.

Pritarta ir tam, kad 5 proc. PVM būtų taikomas kompensuojamiems specialios medicinos paskirties maisto produktams. Dabar šis tarifas taikomas vaistams ir medicinos pagalbos priemonėms. 

 G. Šimkus: PVM lengvata restoranams gali būti tik laikina  

PVM lengvata maitinimo verslui gali būti tik laikina, o ne ilgalaikė, sako Lietuvos banko vadovas. Gedimino Šimkaus teigimu, lengvatos iškraipo rinką.

„Tai yra politikų prerogatyva paskirstyti valstybės lėšas tarp įvairių poreikių, bet iš ekonomisto perspektyvos ilgalaikės lengvatos poreikio restoranų verslui nėra pagrindo“, – trečiadienį spaudos konferencijoje sakė centrinio banko vadovas.

„Lengvatos yra iškraipymas tam tikro standarto, kuris iš principo galioja visiems, tik atskirai grupei tu nustatai kitokį mokestinį reguliavimą“, – pridūrė jis.

G. Šimkaus teigimu, bet kokios mokestinės lengvatos turėtų galioti apibrėžtą laiką ir spręsti konkrečias problemas.

„Lengvatos yra labai pavojinga teritorija ta prasme, kad kai tu pradedi jas taikyti, įsisuki į begalinį lengvatų ratą“, – pabrėžė LB valdybos pirmininkas.

„Mes ir tuomet, 2021 metų pradžioje, kai buvo pradėta kalbėti apie laikinas lengvatas restoranams, turėjome skeptišką požiūrį, ir gyvenimas jį patvirtino, kad nėra nieko nuolatinesnio už laikiną“, – pridūrė G. Šimkus.

LB vadovas anksčiau ne kartą sakė nepritariantis siūlymui neterminuotai pratęsti ir šiemet baigiančią galioti PVM lengvatą viešbučiams.  

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų