„Mes jau kalbėjome maždaug prieš tris savaites, kad vis tik finansavimo galimybės atsiranda. Biudžetas yra renkamas gerai. Kadangi dabar jau nėra planuojama tokio lygio (9 proc. - BNS), nes pagal Europos Sąjungos taisykles mes turime teisę į du lengvatinius tarifus (5 ir 9 proc. - BNS), ir, manoma, kad jis galėtų būti 15 proc. - ne 21 proc., tai reiškia, kad lengvata būtų“, - trečiadienį interviu Žinių radijui kalbėjo V.Pranckietis.
Anot jo, svarstant toks lengvatinis PVM tarifas tikriausiai bus ilgalaikis, o ne laikina lengvata.
„Tai buvo nuolat ir kasmet pratęsiama lengvata. Dabar tiesiog įvesime lengvatinį tarifą šildymui, kad jis nebūtų kažkoks terminuotas, o tiesiog nustatys tokį. Manau, kad tai yra kitoks požiūris į tą patį dalyką, bet rezultatas vis tiek yra siektinas“, - kalbėjo Seimo vadovas.
Socialdemokratams nepalaikant urėdijų reformos, „valstiečiai“ antradienį užsitikrino opozicinių konservatorių paramą, kartu pažadėdami mažesnį PVM tarifą šildymui.
Kai kurie „valstiečių“ ir socialdemokratų frakcijų nariai jau anksčiau siūlė šildymą apmokestinti 12 ar 15 proc. PVM tarifu. Tada teigta, kad tokiu atveju ir į biudžetą iš PVM įplauktų šiek tiek papildomų pajamų, ir sumažėtų gyventojų išlaidos šildymui.
Siūlomas tarpinis saldainiukas
Pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatos centriniam šildymui grąžinimas, nustatant naują 15 proc. tarifą, neatneš didelės finansinės naudos gyventojams, bet šalies mokesčių sistemos administravimas taps sudėtingesnis, teigia Lietuvos verslo konfederacijos mokesčių komisijos pirmininkas.
„Norėjosi, kad su lengvata šildymui būtų baigta, tačiau rinkėjams vėl siūlomas toks tarpinis saldainiukas (....) Finansinis siūlomos lengvatos efektas gyventojams bus labai nedidelis, tuo metu (mokesčių - BNS) sistemą papildomai apkrausime nauju 15 proc. PVM tarifu“, - BNS sakė Marius Dubnikovas.
Anot jo, jei PVM lengvata šildymui bus sugrąžinta jau šių metų rudenį, kaip dabar yra planuojama, biudžete reikės numatyti lėšų negautoms pajamoms kompensuoti.
„Pinigų reikės numatyti, biudžetui tai įtakos turės, tačiau ta įtaka tikriausiai bus labai nedidelė (...) Nematau aš šiame siūlyme kažkokio labai didelio privalumo ar minuso, tik kartais atrodo, kad tai tampa darbu dėl darbo, mes vėl ir vėl įsiveliame į diskusijas, kurios nekeičia mūsų gyvenimo“, - teigė M.Dubnikovas.
„Šildymo lengvata tikrai nėra socialiai orientuota, tačiau tie, kuriems jos nereikia, šios lengvatos net negali atsisakyti“, - pridūrė jis.
Šildymui nuo birželio taikomas įprastas 21 proc. PVM tarifas.
Naujausi komentarai