„Mažėjimas iš esmės sąlygotas to, kad praėjusį pusmetį, tai yra 2023 metų pirmąjį pusmetį „Ignitis“, vykdydama ir tiekdama energiją visuomeninės elektros energijos vartotojams, surinko 13 mln. eurų daugiau pajamų negu realiai kainavo elektros energija, todėl mes dabar vartotojams grąžiname tuos perimtus pinigus“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė R. Pocius.
Anot jo, tai leido tarifą vartotojams sumažinti net ir tuo atveju, kai reguliuojama elektros perdavimo dalis augo.
„Dėl to elektros energijos tarifas, nepaisant to, kad reguliuojama infrastruktūros dalis šiek tiek augo, galutiniame rezultate ji yra mažėjanti“, – pridūrė R. Pocius.
Jis neatmetė, kad dėl planuojamų investicijų į tinklą ir jo sinchronizavimą su Vakarais ateityje gali didėti reguliuojama tarifo dalis.
„Ilgalaike prasme gali būti taip, nes akivaizdu – jeigu reikalingos investicijos, tai kapitalo kaštai tinklo auga. Tai gali būti taip, kad tas tarifas gali ir didėti, bet akivaizdu, mes suprantame, kad tai yra sąlygota mūsų nacionalinės strategijos įgyvendinimo – tai yra atsinaujinančios energetikos plėtros, tam reikalingos papildomos investicijos“, – kalbėjo R. Pocius.
„Antras dalykas, vis tik nuo 2025 metų pradžios sinchronizuosimės su bendra Europos Sąjungos sistema ir tam vėlgi bus reikalingi papildomai tinklo išlaikymo kaštai“, – sakė R. Pocius.
VERT ketvirtadienį pritarė „Igničio“ visuomeninėms elektros kainoms vartotojams kitų metų pirmajam pusmečiui: „Standartinio“ plano vienos laiko zonos tarifas bus 21,9 cento (su PVM) už kilovatvalandę – 0,8 cento mažiau nei dabar, dviejų laiko zonų: dieninės – 25 centai – 1,1 cento mažiau, naktinės – 15,2 cento, arba 0,6 cento mažiau.
Visuomeninė elektros kaina dabar siekia 22,7 cento. Ji paprastai nustatoma du kartus per metus – nuo sausio ir liepos.
Šiuo metu yra 445 tūkst. nepriklausomo tiekėjo nepasirinkusių gyventojų.
Naujausi komentarai