Viešosios įstaigos „Plačiajuostis internetas“ skelbtą konkursą laimėjo jungtinės veiklos pagrindu veikiančios bendrovės „Civitta“ ir „Cellular Expert“. Beveik 200 tūkst. eurų (su PVM) sutartis su jomis pasirašyta gegužės pradžioje ir galioja iki metų pabaigos, nurodoma centriniame viešųjų pirkimų portale.
Konkurse dalyvavo ir bendrovės „Starkodas“ bei „BEN Consulting“.
Pirkimo techninėje specifikacijoje rašoma, kad investicinis projektas leistų pasiruošti teikti paraišką dėl finansavimo (CEF bei alternatyvių finansavimo šaltinių lėšomis).
Susisiekimo ministerijos teigimu, Ryšių reguliavimo taryba (RRT) yra informavusi, kad 694-790 MHz radijo dažnių juostos aukcioną numato paskelbti šių metų pirmą pusmetį. Todėl tikimasi, jog 5G ryšio plėtra bus pradėta dar šiemet.
„Kitais metais 5G interneto tinklas jau turėtų pradėti funkcionuoti Vilniuje, o 2023 metais – 5 didžiausiuose Lietuvos miestuose. Sieksime, kad iki 2025 metų 95 proc. šalies teritorijos būtų prieinamas 5G ryšys“, – teigiama komentare BNS.
Pasak ministerijos, Lietuvos judriojo ryšio operatoriai teigia, jog 5G ryšio plėtrą pradės netrukus po jam numatytų radijo dažnių (kanalų) aukciono, įgiję teisę naudoti atitinkamas radijo dažnių juostas.
Kaip jau skelbta, 5G ryšio diegimas Lietuvoje susiduria su sunkumais, vienas didžiausių – derybos su Rusija dėl prioritetinės 3,5 GHz dažnių juostos atlaisvinimo.
Kai kurie operatoriai sausį BNS tarp problemų įvardijo ir tai, kad rinkoje trūksta 5G palaikančių galutinių įrenginių, įskaitant išmaniuosius telefonus ir planšetes.
Ministerija skelbė, kad Vyriausybės pernai vasarą patvirtintose 5G ryšio gairėse numatyta įgyvendinti 20 kompleksinių priemonių, kurios sudarys technines, teisines ir organizacines sąlygas naujos kartos ryšiui diegti.
Naujausi komentarai