Seimas: darbo paieškos išmoka ir toliau mažins socialines pašalpas

Dėl koronaviruso krizės mokama darbo paieškos išmoka ir toliau bus įskaičiuojama į žmogaus gaunamas pajamas. Tai gali sumažinti įvairias socialines pašalpas, pavyzdžiui, būsto šildymo, vandens išlaidų kompensacijas, arba žmogus gali visai jų negauti.

Tai reiškia, kad jeigu žmogus prašys socialinės paramos, bus vertinamos visos jo pajamos, įskaitant ir valstybės jam mokamą darbo paieškos išmoką. Tokia pat tvarka galiojo ir iki šių metų.

Už tokią Piniginės socialinės paramos nepasiturintiems gyventojams įstatymo pataisą balsavo 119 Seimo narių, o susilaikė vienas.

„Jeigu tos pajamos neįsiskaičiuoja, jie lengviau gali gauti kitas pašalpas“, – BNS teigė Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas konservatorius Mindaugas Lingė.

„Kažkas išloš labai trumpą laiką, kol įstatymas bus priimtas – kai žmogus bus spėjęs kreiptis ar dėl jo jau bus priimtas sprendimas“, – pridūrė jis.   

Socialdemokratas Algirdas Sysas prieš balsavimą irgi pabrėžė, kad darbo paieškos pašalpa įskaičiuojama į visas žmogaus pajamas, jog nebūtų piktnaudžiaujama. 

Darbo paieškos išmoka siekia 42 arba 212 eurų, priklausomai nuo to, ar žmogus gauna nedarbo socialinio draudimo išmoką.

2021 metais teisę į socialinę pašalpą įgyja asmenys, kurių vidutinės mėnesio pajamos neviršija 140,8 eurų.

Nustatant teisę į piniginę socialinę paramą Seimas yra leidęs laikinai nevertinti tik gyventojo turto.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių