Seimas priėmė svarstyti kitų metų „Sodros“ biudžeto projektą: didėtų vaiko pinigai, pensijos

Seimas po pateikimo pritarė kitų metų patobulintam „Sodros“ biudžetui.

Pagal patikslintą variantą, pajamos augs 104 mln. eurų, iki 5,127 mlrd. eurų, o išlaidos mažės 17,7 mln. eurų, iki 4,991 mlrd. eurų. Pajamos išlaidas viršytų 136,2 mln. eurų.

Už patobulintą biudžetą balsavo 94 Seimo nariai, prieš – 1, susilaikė 18.

Anot socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės, išlaidos socialinio draudimo pensijoms sudarys didžiausią dalį – 3,823 mlrd. eurų.

„Pensijoms numatyta skirti pinigų suma yra 9,7 proc. daugiau, nei laukiama 2020 metais. Šių išlaidų didėjimą sąlygoja numatomas pensijų didinimas pagal apskaičiuotą koeficientą 2021 metams. Prognozuojama, kad ateinančiais metais vidutinė metinė senatvės pensija, turint būtinąjį stažą, didės 40,6 euro, arba 10 proc. Vidutinė pensija sieks 440 eurų“, – Seime sakė M. Navickienė.

Buvęs socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis teiravosi dėl galimybės atsirasti vienišų žmonių pensijoms.

„Ar nėra su vienišais pensininkais sukeltas lūkestis, kad nuo liepos 1 dienos bus pensijos, o biudžete tai nenumatyta?“ – klausė L. Kukuraitis.

„Manome, kad 2021 metais jau būtų galima pradėti tokias pensijas mokėti. Tam yra numatyti preliminarūs skaičiavimai, kiek galėtų būti tokių žmonių, jei mes 2021 metais vienodintume išmoką iki šiandien našlių vidutinės pensijos 28 eurų. Kai turėsime projektą, kiek tokių žmonių galėtų būti, koks reikalingas biudžetas, tai pirmi pinigai yra numatyti. O 2022 metais stengsimės pereiti prie tvaresnio modelio ir didesnių pinigų“, – teigė M. Navickienė.

Jei Seimas pritars, kitąmet vaiko pinigai padidės nuo 60 iki 70 eurų. Papildoma išmoka (41 euras) skiriama vaikams su negalia, taip pat vaikams iš gausių ar nepasiturinčių šeimų, t. y. vaiko pinigai neįgaliems, gausių ar nepasiturinčių šeimų vaikams sieks 111 eurų per mėnesį.

Planuojama, kad nuo kitų metų rugsėjo mėnesio nemokamus pietus ugdymo įstaigose gaus ne tik vaikai iš nepasiturinčių šeimų, priešmokyklinukai ir pirmokai, bet ir visi antrokai.

Senatvės ir netekto darbingumo pensijos ateinančiais metais bus didinamos 9,58 proc. Tiek procentų didės ne tik senatvės pensija, bet ir išankstinės pensijos, netekto darbingumo pensijos, našlių ir našlaičių pensijos.

Skaičiuojama, kad vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu 2021 metais pasieks 440 eurų, o vidutinė pensija – 413 eurų. Šiuo metu vidutinė senatvės pensija su būtinuoju stažu sudaro 400 eurų, o vidutinė pensija – 377 eurus.

2021 metais minimali alga, kuri mokama tik už nekvalifikuotą darbą, didės nuo 607 iki 642 eurų „ant popieriaus“. „Į rankas“ tai reikštų algos padidėjimą nuo 447 iki 467 eurų, jeigu asmuo nekaupia antroje pensijų pakopoje.

Kitąmet turėtų šiek tiek paaugti darbo užmokestis ir valstybės tarnautojams, pareigūnams, valstybės ir savivaldybių biudžetinių įstaigų darbuotojams, politikams ir teisėjams, nes bazinis pareiginės algos dydis didinamas nuo 176 iki 177 eurų.

Siūloma patvirtinti vidutinio šalies darbo užmokesčio, taikomo apdraustųjų asmenų 2021 metų valstybinio socialinio draudimo įmokų bazei skaičiuoti, dydį – 1 352,7 euro.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Taip

Taip portretas
Našlių pensija yra dabar 26,13 ct., o ne 28 eurai ir neklaidinkit žmonių.

Gražu net žalia

Gražu net žalia portretas
Svarstant biudžetą vyriausybė nedalyvavo - buvo tik 2 ministrai. Ir gerokai išretėjusi seimo salė.;D). Ministrės pirmininkės irgi buvo ,,pėdos atšale".. :D). Be to sužnojau kad ponai be didelių formalumų iš biudžeto ,,pasidėjo į vyriausybės rezervą "apie 400 milijonų atsargai. T.y. penki žmonės su Šimonyte priešaky galės disponuot šiais pinigais kaip norės. Galime prisiminti Kubiliaus krizės laikus kuomet irgi tep buvo - panašus pinigų kiekis buvo nucapcarapintas prisidengus kilniais ketinimais o vėliau nukeliavo tiesiai į konservatorių partiją
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių