Seime pateiktas siūlymas keisti pluoštinių kanapių auginimo ir perdirbimo reguliavimą

Ketvirtadienį Seime pateiktas Ekonomikos ir inovacijų ministerijos inicijuotas įstatymo projektas, kuriuo numatoma keisti kanapių auginimo ir perdirbimo reguliavimą.

Už projektą po pateikimo balsavo 42, prieš 20, susilaikė 10 parlamentarų. Pagrindiniu komitetu svarstysiančiu projektą patvirtintas Kaimo reikalų komitetas. Projektas svarstymo stadijoje į plenarinių posėdžių salę turėtų grįžti gegužės 30 d., jam paprašyta Vyriausybės išvados.

Projekto iniciatorė, ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė tvirtino, kad Lietuva yra nusimačiusi plėtrą biotechnologijų srityje, o pluoštinių kanapių veikliosios medžiagos gali padėti suteikti naujų galimybių.

„Lietuva savo strateginiuose dokumentuose yra nusimačiusi, kad biotechnologijų plėtra yra prioritetinė industrija šalyje. Mūsų strateginiai dokumentai ne tik tai nustatė kaip viziją, bet ir konkrečius rodiklius esame nusimatę, 5 proc. BVP biotechnologijų sektorius turi sudaryti iki 2030 m.“ – antradienį Seimo plenarinių posėdžių salėje kalbėjo A. Armonaitė.

Pluoštinių kanapių veikliųjų medžiagų rinka yra būtent viena iš sričių, kuri Lietuvai gali per artimiausius metus suteikti naujų galimybių (...)

„Pluoštinių kanapių veikliųjų medžiagų rinka yra būtent viena iš sričių, kuri Lietuvai gali per artimiausius metus suteikti naujų galimybių būtent biotechnologijų srityje ir tokiu būdu suteikti daugiau galimybių šalies augimui“, – pažymėjo ji.

Ministrės teigimu, praėjusiais metais pluoštinių kanapių rinka Europoje siekė 300 mln. eurų ir prognozuojama, kad iki 2030 m. ji pasieks 1,6 mlrd. eurų.

A. Armonaitė siūlo tobulinti įstatymą, nustatant, kad maksimalus leidžiamas eksportui gaminamų pluoštinių kanapių produktų gaminių THC kiekis būtų apibrėžiamas pagal šalies, į kurią eksportuojami gaminiai, teisinius reikalavimus.

Pluoštinių kanapių įstatymo pakeitimuose taip pat siūloma reglamentuoti pluoštinių kanapių auginimo sąlygas atvirame ir uždarame grunte bei nustatyti, kad laboratoriniai tyrimai būtų atliekami ne tik valstybės valdomoje, bet ir kitose Lietuvos akredituotose laboratorijose.

Narkotinių ir psichotropinių medžiagų kontrolės įstatymo pakeitimais siūloma pašalinti teisinę spragą, susijusią su leidimų išdavimu, taip sudarant galimybę Lietuvoje turėti kelias akredituotas laboratorijas, kurios kvalifikuotai teiktų pluoštinių kanapių produktų, tarpinių produktų ir gaminių ištyrimo paslaugas.

Anot Ekonomikos ir inovacijų ministerijos, įteisinti pakeitimai ne tik pagerintų gyvybės mokslų sektoriaus pluoštinių kanapių segmento veiklą, bet ir pašalintų esamas spragas ir prisidėtų prie šio segmento veiklos plėtros, Lietuvos įmonėms užsitikrinant vietą pasaulinėje šio sektoriaus rinkoje.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rimantas V.

Rimantas V. portretas
Hašišo gamintojai jau trina rankas ir terorizuoja daugiabučių gyventojus bei bendrijų pirmininkus. : Melagingo progreso ar renovacijos dingstimi išlaužo ir pasiima už nulinę (0) kainą sveikus dvigubus langus mediniais rėmais, idealiai tinkamus kospiratyviems narkotinių kanapių auginimo pagal specialią technologiją šiltnamiams uždarose patalpose, neskleidžiantiems specifinio kvapo. O gyventojams pakiša neekologiškus, kancerogeniškus "plastikinius" langus kenksmingo polivinilo chlorido (PVC) rėmais, kurie kitose šalyse jau nerekomenduojami ar net draudžiami , už kuriuos gyventojai dar turi susimokėti kelis kartus užkeltą kainą..

Anonimas

Anonimas portretas
vaizdelis kad apsinarkušine seime plaukioja padebesiais .
VISI KOMENTARAI 2

Galerijos

Daugiau straipsnių