Pereiti į pagrindinį turinį

Seime pradedami svarstymai, ar drausti vandens tiekėjams jungtis su kitų sektorių įmonėmis

2023-10-26 16:14

Seimas spręs, ar uždrausti viešiesiems vandens tiekėjams, kurie būtų pertvarkomi ar reorganizuojami ar dėl kitų priežasčių jungtis su kitų sektorių įmonėmis.

 Andrius Vyšniauskas
Andrius Vyšniauskas / P. Peleckio / BNS nuotr.

Už tokias grupės Seimo narių pateiktas Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymą pataisas po pateikimo balsavo 74 parlamentarai, prieš buvo septyni, o susilaikė penki. 

Pakeitimus pristatęs konservatorius Andrius Vyšniauskas teigė, kad kai kurios savivaldybės vandens tiekimo įmones bandė sujungti su daugiabučių namų administravimo įmonėmis, šilumos tinklais ar kitais komunalininkais.  

„Geriamojo vandens tiekimas yra valstybės reguliuojama veikla, tai reiškia, kad VERT (Valstybinė energetikos reguliavimo taryba – BNS) nustato kainas. Jeigu tos įmonės vykdytų kitas veiklas, būtų sunku atskirti kaštus, apskaičiuoti kainą“, – tvirtino A. Vyšniauskas

„Valstietis“ Gintautas Kindurys klausė, kaip reikės elgtis su tomis vandens tiekimo įmonėmis, kurios jau yra susijungusios su kitomis bendrovėmis.

Socialinių reikalų ir darbo komitetedirbantis socialdemokratas Algirdas Sysas priekaištavo, kad priėmus pataisas atsirastų keli vandens tiekimo įmonių reguliavimo modeliai.

„Nemanau, kad tai geras dalykas“, – teigė jis.   

Seimas prieš metus nustatė geriamojo vandens įmonių susijungimo tvarką, jeigu bendrovės nebegalėtų tiekti vartotojams vandens, įpareigojo VERT nustatytų garantinį tiekimą.

Tada buvo teigta, kad jungiant įmones norima išvengti galimo jų bankroto.

Aplinkos ministerija tada teigė, jog nepaisant 1,5 mlrd. eurų investicijų, apie 48 proc. vandentvarkos įmonių dirba nuostolingai.

 

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų