Siūlo bausti už neteisėtą automobilio statymą neįgaliesiems skirtose vietose

Siūloma nuo 60  iki 180  eurų bausti vairuotojus už  neteisėtą automobilio statymą neįgaliųjų automobiliams skirtose stovėjimo vietose.

Tai numatančias Administracinių nusižengimų kodekso pataisas įregistravo Seimo  Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė Monika Ošmianskienė kartu su kitais parlamentarais.

Tikimasi, kad naujas teisinis reguliavimas atgrasys nuo automobilio statymo neįgaliųjų asmenų automobilių stovėjimo vietose.

Projekte siūloma, kad „sustojimas ir stovėjimas vietose, kurios pagal Kelių eismo taisykles pažymėtos kaip neįgaliųjų automobilių stovėjimo vietos, neturint teisėtą sustojimą ir stovėjimą tokiose vietose pagrindžiančio dokumento,  užtraukia baudą vairuotojams nuo 60 iki 180 eurų“.

Siūloma, kad šios kodekso nuostatos įsigaliotų  2022 m. rugsėjo 1d.

Pasak M. Ošmianskienės, projekto rengimą paskatino pasikartojantys žmonių su negalia teisių pažeidimai jiems skirtų automobilių statymo srityje.

„Dažnai užimamos žmonėms su negalia skirtos automobilių vietos tam neturint teisėto pagrindo. Tokiu atveju žmonės su negalia patiria sunkumų dėl aplinkos prieinamumo, o asmenys, neteisėtai statantys automobilius jiems skirtose vietose, išvengia adekvataus dydžio baudų, atgrasančių nuo analogiško elgesio ateityje. Šiuo metu baudos už tokius  automobilių statymo pažeidimus skiriamos mažiausios, tuo tarpu baudos už kitus automobilių statymo pažeidimus, pvz., rezervuotose vietose, net ir tiems patiems žmonės su negalia, skiriamos didesnės“,- aiškinamajame rašte sako parlamentarė.

Jos nuomone, tokius pažeidimus svarbu išskirti iš kitų automobilių statymo pažeidimų, nes tai daro tiesioginę įtaką pažeidžiamiausios grupės galimybėms dalyvauti visuomenės gyvenime.

„Statyti automobilius kitoje vietoje jiems sudėtinga ar net neįmanoma dėl aplinkos kliūčių, pvz., šaligatvių, bordiūrų, bei dėl to, kad trūksta papildomos erdvės visiškai atidaryti dureles, pastatyti vežimėlį ar vaikštynę“,- sako projekto iniciatorė ir rengėja Seimo Neįgaliųjų teisių komisijos pirmininkė M. Ošmianskienė.

Šiuo metu Administracinių nusižengimų kodekse atskirai neišskirtos baudos už neteisėtą automobilio statymą būtent neįgaliųjų automobiliams skirtose stovėjimo vietose.NAUJAUSI KOMENTARAI

baisuvaziuot

baisuvaziuot portretas
Gal ir teisiu perlaikyma reikeitų pasiūlyt, jei ženklų nemato ar neskiria. Dažniausia stato visoki piktybiniai "vienai minutei"... Žinoma, galėtų ir patys neįgalieji per kokia programa baust tokius kurie ženkliuko nesugeba užsidėt

Baudejai

Baudejai portretas
Klsusimas ka ten seime sedintys istatymu kurejai rukote? Ar jus suprantat kad iki siol uz tokius pazeidimus baudas israsinejo pats tokia gavau zmonos tevas gavo. Tai taip iseina kad iki siol baudas israsinedavo nelegaliai ir reikia kreiptis del pinigu grazinimo ir viesai pasiulyt visiems kurie yra gave baudad per pastaruosius tarkim 50m prasau koks pinigelis nubirea is valstybes

...

... portretas
neigalieji kitą kartą irgi galėtų pagalvoti prieš statydami automobilį,prie trečios ligoninės taip buvo pastatęs neigalusis kad autobusas įsukt negalėjo ir prie skubios pagalbos centro mėgsta pastatyti autobusų vietoj
VISI KOMENTARAI 7
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių