„Galbūt dideliuose miestuose, kur atlyginimai yra tikrai didesni ir jų vidurkis visiškai kitoks, o žmonės turi didesnę galimybę įsidarbinti, MMA galbūt ir reikia didinti. Bet regionuose padėtis tikrai yra labai sunki: vartojimas sumažėjęs, o žmonės nežino, kokia ateitis jų laukia po koronaviruso. Ir verslininkams daug įtakos padarys MMA didinimas“, – Eltai sakė ji.
Z. Sorokienė teigė, kad didesnės žalos smulkiajam verslui regionuose būtų galima išvengti diferencijavus MMA dydį.
„Mes kažkada esame siūlę, turbūt ir kai socialdemokratai buvo valdžioje, ir valstiečiams esant valdžioje, atsižvelgti į regionus. Nereikėtų visiems vienodai didinti algos. (...) Verslininkui, norint padidintą minimalią algą, pirmiausia reikia ją uždirbti. Manome, kad MMA reikėtų diferencijuoti, kad reikėtų atsižvelgti į tam tikras aplinkybes, į kurias reaguoja smulkusis verslas, ypač regionuose“, – sakė Z. Sorokienė.
„Kai įmonės yra pelningos ir tikrai gali dalintis, mes už tai, kad ir dalintųsi. Tačiau kai smulkioms įmonėms regionuose sudaromos lygiai tos pačios sąlygos kaip ir tiems verslams, kurie gali sugeneruoti didelį pelną, tai iš tiesų nėra teisinga (...). Smulkiam verslui tikrai kils (sunkumų – ELTA), nes dabar rinkoje yra pakankamai didelė konkurencija“, – pridūrė ji.
Anot Z. Sorokienės, MMA didinimas neatsižvelgus į smulkiųjų verslininkų galimybes neišvengiamai veda prie etatų mažinimo.
„(Etatų mažinimas – ELTA) turbūt bus viena iš pasekmių, jei bus didinama MMA. Įmonė bus priversta mažinti etatus, nes ji nepajėgs išmokėti atlyginimų dabar esamam įdarbintų žmonių skaičiui. Galbūt tik kai kurioms pelningesnėms veikloms tai nesukels didelių problemų“, – Eltai sakė ji.
LSVPA pirmininkė pabrėžė, kad teigiamai vertina Vyriausybės sprendimą palikti galimybę gruodį persvarstyti ketinamo kelti MMA dydį, priklausomai nuo susidariusios ekonominės situacijos šalyje.
„Aš pritariu, reikėtų įvertinti ekonominę situaciją, įvertinti aplinkybes, kokią įtaką koronavirusas padarys verslams, ir tik tada svarstyti apie MMA didinimą. Manau, kad dabar didinti MMA nebūtų visiškai teisingas dalykas ir tai būtų skubotas sprendimas. Manau, kad mums reikia išgyventi šį periodą, pažiūrėti, kaip tai paveiks ekonomiką, o jei iš tiesų viskas bus normalu, tada galima kalbėti (ir apie MMA didinimą – ELTA), bet tik ne dabar“, – sakė ji.
ELTA primena, Vyriausybė pritarė, kad MMA nuo kitų metų turėtų didėti iki 642 eurų (iki mokesčių), tačiau paliko galimybę šių metų gruodį dydį persvarstyti.
Naujausi komentarai