Socialdemokratai dėl kylančių elektros ir dujų kainų įtaria interesus

Dėl nuo liepos augsiančių elektros ir dujų kainų vartotojams opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Seimo frakcija kreipėsi į Vyriausybę paaiškinimų ir pirmadienį rengia susitikimą su Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) pirmininku Renatu Pociumi.

„Manome, kad nuolat kartojamas argumentas, jog didmeninėje rinkoje didėja žaliavų kainos, – tai tik kalbos nukreipimas nuo esmės“, – sako LSDP frakcijos seniūno pavaduotoja Orinta Leiputė.

„VERT patvirtintos kainos nesuprantamos. Štai dujų kainos didinamos 50 proc., nors biržoje stebimas tik 25 proc. kainų kilimas. Akį rėžia ir papildomos dujų tiekimo saugumo dedamosios padidinimas 0,7 proc. – kodėl?“ – stebisi parlamentarė.

Ji taip pat atkreipia dėmesį į tai, kad elektros kainos sudėtyje elektros įsigijimo kaina sudaro 37 proc.

Manome, kad nuolat kartojamas argumentas, jog didmeninėje rinkoje didėja žaliavų kainos, – tai tik kalbos nukreipimas nuo esmės.

O. Leiputė primena, kad premjerė Ingrida Šimonytė yra pareiškusi esą Vyriausybė „nesikiša“ į energijos kainų reikalus, taigi, pasak jos, socialdemokratams kyla daug klausimų ir dėl Ministrų Kabineto santykių su VERT.

„Ar VERT gali diktuoti Vyriausybei? VERT atskaitinga Seimui, todėl matome reikalą nuodugniau pasiaiškinti, kas vyksta“, – sako O. Leiputė.

Pirmadienį su Seimo Socialdemokratų frakcijos nariais susitiks VERT pirmininkas.

Frakcijos kreipimesi į I.Šimonytę teigiama, kad „valstybės valdomos energetikos įmonės, vadovaujamos konservatoriams artimų vadovų, nesibodi išsimokėti atlyginimus, didesnius ir už prezidento algą. Šios monopolinės įmonės kraunasi milžiniškus pelnus ir moka dividendus, kurie daro poveikį tarifui.“ 

„Taigi erdvės išsamesniam šių įmonių skaidrumo tyrimui – labai daug“, – įsitikinusi O. Leiputė.

„Prašytume paaiškinti premjerės teiginį, kad Vyriausybė kainų klausimu „nesikiša“: ar imtasi kokių nors veiksmų situacijai paveikti ir ar išsemtos visos galimos intervencijos galimybės? Prašome kuo skubiau informuoti, kokių ilgalaikių priemonių, padėsiančių mažinti energetinių resursų kainas, ketina imtis Vyriausybė; kaip ketinama įgyvendinti tarptautinių ekspertų rekomendacijas dėl anticiklinių priemonių“, – rašoma kreipimesi.

Pasak socialdemokratų, Seimo Biudžeto ir finansų komitete Lietuvos banko atstovė Kotryna Tamoševičienė yra sakiusi, kad brangsianti elektra ir dujos gali padidinti infliaciją.

Formuodamas infliacijos prognozes Lietuvos bankas dar nėra įvertinęs nuo liepos brangsiančių elektros ir dujų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Linas

Linas portretas
Pastebėtas fenomenas, kai tik į valdžią ateina konservatoriai, taip ir drastiškai didėja dujų ir elektros kainos. Kas gali paneigti?

LIUDNA ATEITIS

LIUDNA ATEITIS portretas
Ir kvailam cia viskas aisku- privatizavo ,kainos nereguliuojamos,todel kils-nes reikia super algu,reikia dividentu skaiciuojamu sesiazenkliais skaiciais- o tauta juk jiems tai nerupi.Simonyte stengiasi viskas suprivatinti,nes ir jai gerai ir rupesciu nera-juk viskas privatu.Visi saukem kaip blogai gyventi rusynui valdant,o ar nors kiek jis pagerejo konservatoriams valdant.Tada dar nors pasiskusti buvo kam,o dabar....kam.Niekas nepagalvojo kaip tauta issivers su tokiomis pajamomis -o viskas nuolat brangsta.Tauta niekam nerupi,ji pirma bent priesrinkimus buvo reikalinga,o dabar ir per juos tautos beveik nebereikia.

krokodilo ąšara

krokodilo ąšara portretas
Tačiau socdemai visada balsuoja vieningai su TS-KGB-LGBTQ.
VISI KOMENTARAI 6
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių