Gegužės 19-22 d. Lietuvos parodų centre LITEXPO vyksiančią pramonės ir aplinkosaugos parodą „BaltTechnika 2009" įmonės laiko ne tik naujienų pristatymo ir įvaizdžio formavimo vieta, tačiau mato ją kaip galimybę suaktyvinti krizės metu apmirusią savo veiklą ir tikisi čia susirasti naujų verslo ryšių bei idėjų.
„Pasak parodos dalyvių, kai kurių jų gamybos apimtys per pirmąjį šių metų ketvirtį smuko 25- 50 proc. Tokiomis aplinkybėmis galima nieko nedaryti ir bandyti išlaukti, kol krizė baigsis. Tik mažai tikėtina, kad tokia pasyvi veiklos politika atneš teigiamų rezultatų. Arba galima ieškoti įvairių būdų suaktyvinti smunkančią gamybą, naujų verslo ryšių, naujų idėjų, ką ir daro nemažai įmonių.
Mes stengiamės joms padėti, todėl šioje parodoje papildomai rengiama tarptautinė verslo kontaktų mugė, į kurią atvyksta įmonės iš Europos šalių, seminarai specialistams aktualiomis temomis, nacionalinės mechatronikos varžybos bei jaunųjų mokslininkų darbų paroda "Technorama", kur galima pasisemti novatoriškų idėjų ", - sako parodų centro LITEXPO direktorius Aloyzas Tarvydas.
Verslo kontaktų mugėje „Lietuva - patraukli „Europos verslo partnerė", kurią rengia Lietuvos ekonominės plėtros agentūra (LEPA), ketina dalyvauti apie 70 įmonių iš Danijos, Suomijos, Nyderlandų, Švedijos, Estijos, Latvijos, Lietuvos. Pagrindinis mugės tikslas - naujų verslo ryšių paieška ir plėtra. Mugė vyks antrąją parodos dieną - gegužės 20-ąją.
Pirmąją parodos dieną seminarą apie dabartinę ekonominę situaciją, pramonės sektoriaus modernizavimą, iššūkius bei ateities perspektyvas rengia Lietuvos inžinerinės pramonės asociacija LINPRA, kuri kartu su LITEXPO yra ir parodos „BaltTechnika" organizatorė. Apie šiuolaikines išteklių valdymo technologijas, apie galimybes dirbti efektyviau ir produktyviau seminarą rengia Australijos specialistai, apie intelektinės nuosavybės apsaugą - Lietuvos teisės specialistai.
Kauno technologijos universiteto studentų darbų paroda „Technorama" pristatys daugybę jaunųjų mokslininkų idėjų, tyrimų rezultatų, novatoriškų sprendimų, kuriuos galima įdiegti ir verslo įmonėse. Nacionalinėse mechatronikos varžybose bus renkama geriausią techninę kompetenciją turinti, novatoriškais sprendimais bei organizaciniais sugebėjimais pasižyminti Lietuvos komanda, kuri vėliau dalyvaus Europos mechatronikos žaidynėse, vyksiančiose Portugalijoje.
Be papildomų renginių dalyvių iš viso parodoje prisistatys per 90 įmonių iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Čekijos, Suomijos, Italijos, Australijos. Daugiausia dalyvių parodoje eksponuos pramonės įrengimus ir medžiagas, elektrotechniką, elektroniką. Taip pat bus eksponuojami naujausi kontrolės, matavimo, reguliavimo, laboratoriniai, valdymo prietaisai, komponentai ir technika, metalo apdirbimo įranga, paviršių apdorojimo technika, montavimo, priežiūros ir pramoniniai robotai.
Bus pristatomos ir ypač aktualios temos - atliekų perdirbimas, oro tarša ir valymas, alternatyvi energetika bei energijos taupymas. Pirmą kartą parodoje bendrovės „Trendence" bei „Naujoji ranga" lankytojus supažindins su galimybe statyti vėjo jėgaines, pristatydamos visas savo paslaugas - nuo vietos parinkimo bei projekto iki jėgainės statybos.
Paroda vyks LITEXPO 5-oje salėje ir užims apie 4000 kv.m. plotą. Kartu su „BaltTechnika 2009" LITEXPO 3-oje salėje vyks informacinių technologijų paroda „Infobalt 2009".
Naujausi komentarai