Pereiti į pagrindinį turinį

Streikuoti leis gavus ketvirtadalio profsajungos narių pritarimą

2016-05-06 09:25
BNS inf.

Streikai galės būti skelbiami, kai jiems pritars bent ketvirtadalis profesinės sąjungos narių, o ne pusė, kaip yra dabar. Priimti sprendimą skelbti streiką galėtų tik profesinė sąjunga.

T. Lukšio / BFL nuotr.

Pataisos įteisintų įspėjamuosius streikus bei atsakomybę darbuotojams, dalyvavusiems neteisėtame streike.

Seimas, penktadienį svarstydamas naujojo Darbo kodekso projektą, pritarė Socialinių reikalų komiteto siūlymui dėl streikų šaukimo.

Seimas tik keliais balsais atmetė socialdemokratų Algirdo Syso ir Giedrės Purvaneckienės pataisą, kuria siūlyta netraukti žmonių atsakomybėn dėl dalyvavimo neteisėtame streike - ją palaikė 26, susilaikė 30 parlamentarų, o prieš - vienintelis liberalas Šarūnas Gustainis.

Konservatorius Rimantas Jonas Dagys siūlė dėl neteisėtai paskelbto streiko bausti profesines sąjungas, o ne darbuotojus.

Seimas nesutiko, kad darbuotojai galėtų streikuoti ir tais atvejais, kai su darbdaviu nepavyksta derybos dėl kolektyvinės sutarties. Seimas nutarė, kad skelbiant streiką, būtų galima kelti tik tuos reikalavimus, kurie buvo nagrinėti ginčo komisijoje, tarpininkavimo metu arba darbo arbitraže.

Parlamentaras Vytautas Matulevičius tikino, kad steikų skelbimo supaprastinimas stiprintų profesines sąjungas. Pasak jo, dabar tik 8 proc. darbuotojų priklauso profesinėms sąjungoms.

Profesinių sąjungų konfederacijos teisininkė Evelina Šilinytė BNS yra teigusi, kad daugelis darbuotojų, įvertinus nedidelius atlyginimus, nesutinka stoti į profsąjungas, nes negali sumokėti 1 proc. darbo užmokesčio dydžio mokesčio.

Seimas yra linkęs leisti profesinėms sąjungoms ateityje atstovauti tik savo nariams. Kitais darbuotojais iš dalies rūpintųsi darbo tarybos arba darbuotojų įgalioti asmenys.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų