Subsidijomis elektromobiliams įsigyti pasinaudojo transporto ir logistikos, energetikos įmonės

Skyrus daugiau kaip pusės milijono eurų valstybinę paramą įmonėms, jų darbuotojai persės į 128 naujus elektromobilius.

Tokią subsidiją 38 juridiniams asmenims, kurių pateiktas paraiškas įvertino Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), pasirašydamas įsakymą skyrė aplinkos ministras Simonas Gentvilas.

Per dešimt metų, kaip nurodoma Aplinkos ministerijos pranešime, šios naujos 128 transporto priemonės sumažins anglies dioksido foną apie 12 tūkst. tonų.

„Tai tik pirmieji žingsniai Lietuvos transportui keičiantis į neutralų klimatui. Vis dėlto ir tai reikšminga – vos vienas toks automobilis bendrame šalies šiltnamio dujų balanse sutaupo apie 10 tonų emisijų per metus“, – sako ministras S. Gentvilas.

Savo visų darbuotojų tarnybinių automobilių parką elektriniu pakeitė socialinius projektus vykdanti VšĮ „Saugi pradžia“ – Kauno, kaip kultūros sostinės, partnerė. Tiesa, be direktorės, įstaigoje dirba dar dvi darbuotojos, į su APVA parama įsigytus elektromobilius jiedvi ir persės.

Šiame skatinimo įsigyti elektromobilius etape iš viešojo sektoriaus dalyvavo viena įstaiga –Druskininkų pirminės sveikatos priežiūros centras. Pasak jos direktorės Eglės Matienės, einant Žaliojo kurso kryptimi, tai buvo neišvengiama investicija. Druskininkuose į dvi naujas elektrines mašinas persės pacientus lankantis personalas.

Savo transporto parką sparčiai į klimatui neutralų keičia ir kelių savivaldybių valdoma didžiausia šalies vandentvarkos bendrovė „Vilniaus vandenys“, neseniai pasinaudojusi parama ir įsigijusi aštuonias elektrines transporto priemones.

„Vilniaus vandenys“ skaičiuoja, kad alternatyvia energija varomi automobiliai ne tik sumažins ekologinį pėdsaką, bet ir padės sutaupyti apie 3,5 tūkst. eurų per metus.

Valstybės subsidijomis elektromobiliams įsigyti daugiausiai pasinaudojo transporto ir logistikos, energetikos, valymo paslaugų rinkose veikiančios įmonės, nurodo Aplinkos ministerija. Viena įmonė įsigydama 50 elektromobilių iš viso investavo 1,24 mln. eurų.

Pernai paraiškų elektromobilių įsigijimui skatinti gyventojai pateikė už 1,5 mln. eurų, o įmonės – už 1,3 mln. eurų. Likusius įsakymus įmonių ir įstaigų paramai pervesti aplinkos ministras pasirašys netrukus. Šiemet abi grupės bus remiamos po 3 mln. eurų. Iš viso juridiniai asmenys per praėjusį kvietimą pateikė paraiškas įsigyti 279 elektromobilius, o gyventojai – 533.

Kaip rodo naujausia Aplinkos ministerijoje parengta ataskaita, didžiausią taršą šiltnamio dujomis Lietuvoje sukelia transportas: per pastaruosius 15 metų šios sektoriaus išlakos augo net 49 proc. Finansiškai skatindama keisti asmeninį ir tarnybinį transportą į ekologišką, ministerija tikisi po ketverių metų lengvųjų elektromobilių skaičių keliuose ir gatvėse padidinti iki 10 proc. visų automobilių.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

Neptūnas

Neptūnas portretas
Kur buvo šitie kovotojai kaip policijai pirko audines 3.5lt + lai paskaičiuoja karinės techniką kuri vis daugiau perkama kovoti su savo šešėlių. Dar NATO lėktuvus užmiršo paminėti
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių