Pereiti į pagrindinį turinį

„Teltonikos“ savininkas: šešėliniai patarėjai man sakė, kad Gabrielius jų klauso

2025-01-15 13:08

„Teltonikos“ savininkas Arvydas Paukštys sako, jog konservatorių darbo metais pamatęs, kad prie valstybės reikalų grįžo jokių postų neužimantys, skandalingai pagarsėję „valstybininkai“ su Albinu Januška priešakyje. A. Paukštys svarsto, kad ir „Teltonikos“ problemos gali būti politinės. 

„Teltonikos“ savininkas: šešėliniai patarėjai man sakė, kad Gabrielius jų klauso
„Teltonikos“ savininkas: šešėliniai patarėjai man sakė, kad Gabrielius jų klauso

Buvęs konservatorių lyderis ir užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis su šeima vieši Taivane. G. Landsbergis iš Taivano prezidento gavo apdovanojimą už svarų indėlį gilinant Taipėjaus ir Vilniaus santykius.  

Bet įmonės „Teltonika“ savininkas A. Paukštys pirmadienį tinklalaidei „Politika“ papasakojo, su kokiais skandalingais politikos užkulisiais susidūrė dėl Taivano – esą oficialių pareigų valstybėje neinantys žmonės, praeityje vadinti „valstybininkais“ su A. Januška priešakyje, teiravosi, ar nėra problemų su Taivanu. Esą „Gabrielius padarys viską, ką jam pasakysime“.  

„Povilas Malakauskas pasakė, kad jeigu yra kažkokių problemų su Taivanu, tai žmonės, kurie dalyvauja tame procese, galėtų pakonsultuoti“, – kalbėjo „Teltonikos“ savininkas.

A. Ufarto / ELTOS nuotr.

P. Malakauskas – buvęs Valstybės Saugumo departamento (VSD), Specialiųjų tyrimų tarnybos vadas. Anot A. Paukščio, P. Malakauskas kartu su kunigu Algirdu Toliatu pirmą kartą užmezgė kontaktą, kai pasiūlė A. Paukščiui paremti socialinį projektą. A. Paukštys teigia pervedęs 59 tūkst. eurų, bet pamatęs, kad projektas veiklos nevykdo – pasitraukė.

Tada P. Malakauskas pakvietė susitikti kavinėje. Ten be P. Malakausko buvo A. Januška ir du seimo nariai: konservatorius Žygimantas Pavilionis ir liberalas Raimundas Lopata.

Kas tai buvo per susitikimas ir kieno iniciatyva – visi pateikia skirtingas versijas. 

„A. Paukščio iniciatyva. Buvo tam tikros politinės įtampos dėl apsisprendimo Taivano klausimo“, – tikino Viktorijos Čmilytės-Nielsen patarėjas R. Lopata. 

„Nieko aš neprašiau. Mes dirbame su Taivaniu septynis metus, kai prasidėjo konfliktas su Kinija, politikai patys mane susirado“, – atviravo A. Paukštys.

D. Labučio / ELTOS nuotr.

Ž. Pavilionis sako, jog susitikimą inicijavo A. Januška.  

„Signataro, nes aš tiesiog nepažinojau A. Paukščio. Man prašymas buvo vienintelis – jeigu gali, minėk „Teltonikos“ pavadinimą, kai tu ten važinėsi į užsienius. Aš pasinaudojau ta informacija“, – akcentavo Seimo narys Ž. Pavilionis. 

Priminsime, kad A. Januška bandė oficialiai darbintis G. Landsbergio patarėju. Bet A. Januškos grįžimas į Užsienio reikalų ministeriją sustojo kreipusis pažymos į VSD. A. Januška ir P. Malašauskas antradienį į skambučius neatsakė.

„Ponas A. Januška dalyvavo tame susitikime kaip signataras, turintis įstatymų leidimo teisę“, – aiškino R. Lopata.

A. Paukštys sako, kad panašiu metu jam paskambino ir tame pačiame „valstybininkų“ skandale minėtas Rimandas Stonys. Buvę saugumiečiai Seime liudijo, kad R. Stonys buvo „Gazprom“ tarpininkas Lietuvoje, per A. Janušką kišosi į Lietuvos politiką.

„Teltonika“ ieškojo sklypo technologijų parkui ir R. Stonys pasiūlė pirkti Kauno termofikacinę elektrinę.  

„Gal žmogus pagalvojo, kad jam nereikalingas tas objektas. Man paskambino, pasiūlė nupirkti, bet nesusitarėme dėl kainos“, – pasakojo „Teltonikos“ savininkas.

R. Stonys sako su A. Januška nebebendraujantis. Pats, be tarpininkų pasiūlęs A. Paukščiui pirkti elektrinę ir neigia A. Paukščio kalbas, neva paskutiniu metu padvigubino kainą.

„Maksimume 10 proc. nuo to sandorio, bet jis iškart ir pasakė, kad turi kitą variantą, kad valstybė jam skirs nemokamai. Skirs, tai skirs“, – telefonu komentavo Kauno termofikacinės elektrinės savininkas R. Stonys.

D. Labučio / ELTOS nuotr.

A. Paukščiui įtartinai atrodo, kad būtent po to, kai jis nustojo remti P. Malakausko ir A. Toliato socialinį projektą, kai nepavyko sandoris su R. Stoniu, prasidėjo ir „Teltonikos“ problemos – įstrigo projektas Liepkalnyje.

O buvusi konservatorių Vyriausybė paskutinėmis dienomis priėmė naują tvarką. Nuo šių metų Lietuvos įmonėms įvesti ribojimai vežti prekes į Rusijai draugiškas dvejopos paskirties prekes. Tai prekės, kurios gali pasiekti Rusiją ir būti pritaikytos kare.  

„Matau, kad yra priskiriamos mūsų dvejopos paskirties prekės, tai yra klaidinama visuomenė“, – pabrėžė „Teltonikos“ savininkas. 

Visas LNK reportažas – vaizdo įraše:

 

Anot A. Paukščio, šie nauji ribojimai aktualūs tik kelioms Lietuvos įmonėms, bet ypač kerta „Teltonikai“.

„Pastatyta ant kortos labai daug – 150 mln. eurų – šių metų kiekis. Tai tada trečdalis ar 35 proc. mūsų apyvartos“, – skaičiais dalinosi A. Paukštys.

A. Paukštys užuominomis svarsto, kad buvusi konservatorių Vyriausybė „Teltonikai“ kūrė politines kliūtis. Buvusi premjerė Ingrida Šimonytė A. Paukštį kaltina melu.

„Esu girdėjusi, kad ponas A. Paukštys yra labai religingas, tai tokie žmonės turi suprasti, kad ten ta instancija viską mato. Daugiau nieko nenorėčiau apie poną A. Paukštį komentuoti. Tai ką jis sako, tos insinuacijos, tai yra melas, tą galiu tiesiai pasakyti“, – akcentavo buvusi premjerė I. Šimonytė. 

Tarp konservatorių yra svarstymų, kad pats A. Paukštys stringa dėl per didelių ambicijų. Esą jo milijardinis projektas Liepkalnyje susidūrė su finansiniais sunkumais, todėl kaltindamas buvusią konservatorių Vyriausybę, A. Paukštys esą siekia gauti privilegijų iš socialdemokratų valdžios.

„Jam ne tik, kad nebuvo daromos kliūtys, jam buvo paskirti žmonės jo projektui, kad tas projektas būtų plėtojamas taip sparčiai, kaip tik objektyviai įmanoma“, – kalbėjo I. Šimonytė.

A. Paukštys pripažįsta, kad „Teltonikai“ gali pritrūkti lėšų projektams, bet esą tik dėl buvusios valdžios metais atsiradusių kliūčių.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra