Tyrimas: daugiau nei pusė darbuotojų norėtų biuro arčiau namų ir patogių poilsio erdvių

  • Teksto dydis:

Kone pusė biuruose dirbančių šalies didmiesčių gyventojų sako, kad jiems labai svarbu, jog darbo vieta būtų netoli namų. Tuo metu ketvirtadalis dirbančiųjų privačiame sektoriuje ir beveik trečdalis viešojo sektoriaus darbuotojų teigia biure pasigendantys poilsio erdvių, atskleidė Turto banko inicijuota apklausa.

Tyrimo duomenimis, dirbantieji Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos biuruose labiausiai vertina, kad jų darbovietė yra netoli namų. Kaip svarbiausią privalumą tai nurodė 62 proc. privačiose įmonėse dirbančių žmonių ir 49 proc. apklaustųjų, dirbančių viešojo sektoriaus biuruose.

Tarp įvardintų svarbiausių privalumų – taip pat nemokamas automobilių parkingas, kuris aktualesnis privačiame sektoriuje dirbantiems respondentams. Trečias iš labiausiai vertinamų aspektų, kurį nurodė trečdalis visų respondentų, yra estetiška darbo vietos aplinka ir patogūs darbo baldai.

Apklausa taip pat atskleidė, kad vis mažiau darbuotojų prioritetą teikia asmeniniam darbo kabinetui. Norą dirbti atskirai nuo kitų komandos narių tyrimo metu išreiškė kiek mažiau nei trečdalis respondentų nuo 26 iki 35 metų.

Pasiteiravus, ką respondentai labiausiai vertina ir ko savo darbovietėje pasigenda, dauguma jų teigė, jog norėtų, kad darbo vieta būtų arčiau namų.

Tuo metu penktadalis biudžetinėse įstaigose dirbančių darbuotojų nurodė, kad biure labiausiai pasigenda persirengimo kambarių ir dušų. Tokia pat respondentų dalis biure sakė pasigendantys ir modernios, patogios virtuvės.

Dar beveik ketvirtadalis tiek privataus, tiek viešojo sektoriaus darbuotojų, svarbiu trūkumu laiko pastato nusidėvėjimą. Todėl kaip vieną didžiausių privalumų jie įvardijo tai, kad biuras būtų naujame arba atnaujintame pastate. Panaši darbuotojų dalis vienu labiausiai erzinančių dalykų biure įvardijo nepatogius darbo baldus.

Turto banko inicijuotą apklausą atliko Rinkos ir visuomenės nuomonės tyrimų bendrovė „Spinter tyrimai“.


Šiame straipsnyje: biurasdarbasbiuro privalumai

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių