Galimi pareiškėjai
Paraiškos šiai priemonei gali būti teikiamos tik kartu su partneriais, kurie kartu su pareiškėju turi dalyvauti projekte, jį įgyvendinti ir finansuoti. Jų bendradarbiavimas privalo būti įtvirtintas jungtine veiklos sutartimi.
Į paramą gali pretenduoti ir ūkininkai, ir juridiniai asmenys, užsiimantys žemės ūkio, maisto produktų gamyba ir (arba) perdirbimu, ir (arba) rinkodara, žemės ūkio ir maisto produktų prekyba, bei viešieji juridiniai asmenys.
Projekte jie gali užimti bet kurią poziciją, t.y. gali būti pareiškėjais, partneriais ir tarpininkais (išskyrus viešuosius juridinius asmenis). Beje, tarpininkas (kuris gali būti tik vienas) projekte neprivalomas. Svarbu, kad bendradarbiaujantys projekto partneriai, kartu įgyvendinami projektą, sukurtų trumpąją maisto tiekimo grandinę, t.y. kad žemės ūkio produkcija kuo greičiau ir trumpiausiu keliu pasiektų vartotoją.
Paramos suma
Paramos suma skiriama diferencijuotai, t.y. didžiausia paramos suma, iki 120 tūkst. eurų, skiriama vienam projektui, jei projekte dalyvauja skirtingų žemės ūkio sektorių subjektai, atsižvelgiant į projekto grandinės dalyvių skaičių, vienam projekto grandinės dalyviui gali būti suteikiama iki 30 tūkst. eurų suma (šis ribojimas netaikomas žemės ūkio kooperatyvams). Jei projekte dalyvauja vieno žemės ūkio sektoriaus subjektai, atsižvelgiant į projekto grandinės dalyvių skaičių, vienam projekto grandinės dalyviui gali būti suteikiama iki 15 tūkst. eurų suma (šis ribojimas netaikomas žemės ūkio kooperatyvams).
Į 200 tūkst. eurų paramą (iki 50 tūkst. eurų vienam projekto grandinės dalyviui) gali pretenduoti tie pareiškėjai, kurių projekte numatytos investicijos, susijusios su žemės ūkio ir maisto produktų tiekimu į realizacijos vietas, įskaitant maisto produktų saugojimo ir laikymo įrangą, viešąsias paslaugas teikiančioms įstaigoms ar įmonėms.
O 700 tūkst. eurų parama galima, jei projekte numatytos investicijos regioninio lygmens logistikos centrui kurti ir (arba) naudoti esamos logistikos infrastruktūrą.
Logistikos centrų kūrėjai
Steigiantiems regioninio lygmens logistikos centrą (nauja statyba arba esamo NT pritaikymas) parama teikiama atsižvelgiant į pareiškėjo patirtį trumposios tiekimo grandinės veikloje, taip pat – penktą vietą. Jis turi būti savivaldybėje, besiribojančioje su miestu, kurio gyventojų skaičius ne mažesnis kaip 149 tūkst. gyventojų, o produkcija turi būti tiekiama kelių savivaldybių įstaigoms, įmonėms ar pirkėjams.
Per penkerius metus privalu užtikrinti pagrindinių produktų grupių (grūdų produktų, daržovių, vaisių ir uogų, riebalų, pieno produktų, mėsos ir kiaušinių) besikeičiančio, t.y. laipsniškai plečiamo asortimento krepšelį. Kasmetė produkcija turi siekti 15 tūkst. kg.
Tinkamos finansuoti išlaidos
Galės būti kompensuojamos verslo plano įgyvendinimo išlaidos, tokios kaip transporto priemonės su šaldymo įranga įsigijimas, mechaniniai-hidrauliniai vežimėliai, krautuvai, išskyrus teleskopinius, prekybiniai baldai (stelažai, lentynos, šaldymo vitrinos ir kt.) ir prekybos įranga (svarstyklės, kasos aparatas ir kt.), fasavimo ir (arba) pakavimo įranga bei medžiagos ir kt.
Tinkamos ir einamosios bendradarbiavimo išlaidos, kurios būtinos susitikimams organizuoti, administracinių patalpų (biuro) nuomai, kanceliarinėms prekėms bei dezinfekavimo ir kitų medicininių apsaugos prekėms, taip pat darbo užmokestis projekto vadovui.
Tinkamos išlaidos yra ir pardavėjo, logistikos centro darbuotojo darbo užmokestis, prekybos vietos nuoma, dalyvavimo renginiuose vietos nuoma, transportavimas, kasos aparato modifikavimas, transportas (degalai, transporto nuoma), dezinfekcinės priemonės ekstremaliu dėl COVID-19 laikotarpiu.
Projektas išmokė bendradarbiauti
Bitininkai Rušėnai iš Rokiškio rajono sako, kad dalyvavimas trumpos tiekimo grandinės projekte juos išmokė bendradarbiauti, dalytis patirtimi ir įranga. „Mes pirkome įrangą, kuri leistų kitaip pateikti produktą. Tai tas pats medus šaukštelyje, t.y. asmeninis dozuotas medaus kiekis. Nereikia kabinti iš bendro stiklainio. To rinkoje nėra ir, mūsų nuomone, turėtų būti įdomu ir praktiška“, – įsitikinusi bitininkė Diana. O tai, kad projekte numatyta ir parama rinkodarai, ypač pasitarnavo kuo greičiau pasiekiant vartotoją, buvo galima sukurti žaismingą saldų filmuką.
Bitininkų Rušėnų šeimos ūkis, dalyvavęs projekte, įsigijo specialią įrangą, kuri leidžia rinkai medų pateikti kitaip – kaip asmeninę porciją vienkartiniame šaukštelyje.
Užs. 1787586
Naujausi komentarai