Valdžia svarsto palengvinti daugiabučių bendrijų steigimą

Seime svarstomos įstatymo pataisos, be kita ko, numato gyventojams teikti išsamesnę informaciją apie bendrijos veiklą, dažniau rengti jos susirinkimus, tačiau kai kurie parlamentarai abejoja, ar teisingai bus paskirstytos sukauptos renovacijos lėšos, jei didelė bendrija skiltų.

 Ūkio ministras Virginijus Sinkevičius pripažino, kad dabar žmonėms trūksta informacijos apie bendrijų veiklą.

„Bendrijų pirmininkai linkę neteikti informacijos, nešaukti gyventojų susitikimų ir gyventojai negauna būtent pakankamai informacijos. (...) Nėra informacijos, kaip naudojami pinigai, ar pirkimai vyksta, ar ne“, – aiškino ministras.

V. Sinkevičius tikino, kad pataisų „tikslas yra išvengti (bendrijų – BNS) pirmininkų įsigalėjimo“: „Ypač tų pirmininkų, kurie yra pirmininkai tik dėl to, kad vienaip ar kitaip prisidėjo prie namo statybos ir nuo to laiko jie yra bendrijos pirmininkai ir bendrija neturi jokių galimybių jų pakeisti“.

Ministras taip pat pabrėžė, kad mažesnės bendrijos dirba efektyviau, todėl ketinama supaprastinti sąlygas, kurios leistų didelėms, kelis ar keliolika daugiabučių vienijančių bendrijų skaidytis į mažesnes. 

„Mažiau gyventojų, jų yra didesnis įsitraukimas nei tos didžiosios, kur yra per tūkstantį butų. (...) prasideda didesnis biudžetas ir jis yra lengviau skirstomas ir slapstomas“, – sakė V. Sinkevičius. 

Tačiau kai kuriems parlamentarams kilo klausimų, į kuriuos, pasak jų, dar reikia ieškoti atsakymų.

Konservatoriui Edmundui Pupiniui parūpo, kaip didelei bendrijai skylant bus paskirstytos sukauptos renovacijos lėšos.

„Kaip teisingai atskirti finansus? Bendrija, kuri atsiskiria, gali neatgauti savo lėšų arba atgauti proporcingai mažai. Ar nemanote, kad prasidės teismai?“ – svarstė jis.

Ekonomikos komiteto narys Andrius Kupčinskas aiškinosi, kaip atsiskyrimų procesuose elgtis toms bendrijomis, kurios ėmė paskolas kelių namų renovacijai.

Seimas šią savaitę pradėjo svarstyti Daugiabučių gyvenamųjų namų ir kitų pastatų savininkų bendrijų įstatymo pataisas, kurios leis susirinkimus dėl bendrijos veiklos ar neatidėliotiniems sprendimams priimti rengti dažniau negu dabar.

Pakeitimais taip pat siūloma leisti bendrijos buveinę įregistruoti bet kur, o ne tik bendrijos valdomame pastate, kaip reikalaujama dabar.

Siūloma daugiabučių savininkams leisti iš anksto raštu pareikšti savo valią dėl bendrijos steigimo, ji galiotų ir pakartotiniame steigiamajame susirinkime. Tokie biuleteniai būtų naikinami, jeigu gyventojai į susirinkimą atvyktų.

Jeigu Seimas pataisas priims, jos įsigaliotų jau šiais metais.NAUJAUSI KOMENTARAI

Gyventojas

Gyventojas portretas
Valdžia turėtų priimti tokį įstatymą, kad palengvintų namo išstojimą iš bendrijos, kad būtų galima be suvaržymų išstoti ir kurti savo vieno namo bendriją. Čia yra didelė problema. Tuo ir naudojasi nesąžiningi pirmininkai, kurie jaučiasi visagaliai ir nepajudinami, daro ką nori, už nieką neatsako ir yra nebaudžiami. O kai pajudini tokį , 20 m. ar daugiau metų viešpataujantį pirmininką , tai sulauki tokio keršto , kad baisu darosi.

Lietuvė

Lietuvė portretas
papildua : ta bendrija iš 11 daugiabučių,apie 800 butų- o bendrijos pirmininkė mažaraštė, samadosi advokatę, bendrijai vadovauja 13 metų perėmė iš buvusios pirmininkės postą- kai tai grėsė kaltinimas dėl apgaulingos apskaitos - tai poniutės pasikeitė pareigas- savavališkai, be jokio visuotinio susirinkimo, o namų ūkvedžiai yra tapę ir valdybos nariais, ir įgaliotiniais, ir patikėtiniais ... viename asmenyje visos pareigybės įsikūnijo. kaip kokie Dievai

Lietuvė

Lietuvė portretas
Namu bendrijose klesti mafijos taisykles, savivalė ir žulikai su vadinamais namų ūkvedžiais ir įgaliotiniais, mokam 30 metų amortizacinius atskaitymus -nemažus pinigus kiekvienas butas, o pinigų kaip nebuvo taip ir nėra- išparceliuoja viską be jokių metinių planų- sąmatų svarstymo, mokami pinigai , bet nėra jokio medžiagų pirkimo dokumentų, kokias medžiagas ir kiek sunaudojo bei nupirko , iš ko nupirko ,ir t.t.- tokios bendrijos nepateikia- viskas vienu skaičiumi nuvaroma apmokėjimui-... jokių ataskaitų neteikia niekam, o iš prokurorų išsiperka... ,o teisme - buhalterei skiriama baudelė , o bendrijos apskaita tokia, kad finansiniai nusikaltimai negali nustatyti nei turto, nei piniginių įsipareigojimu nei metų pabaigai- nei pradžiai, nes apgaulinga apskaita, pagal BK str.222, bet prokuroras keičia į str.223 ir išsuka bendrijos mafijoznikes iš atsakomybės prieš įstatymus ir......
VISI KOMENTARAI 10

Galerijos

Daugiau straipsnių