Verslas stoja prieš šešėlinę ekonomiką Pereiti į pagrindinį turinį

Verslas stoja prieš šešėlinę ekonomiką

2004-12-07 09:00

Susitikimai

Verslas stoja prieš šešėlinę ekonomiką

Klaipėdos pramonės, prekybos ir amatų rūmų tarybos nariai, į svečius pasikvietę Seimo Pirmininką Artūrą Paulauską ir Vakarų Lietuvoje išrinktus Seimo narius, kalbėjo, kad verslą labiausia smukdo mokesčių politikos ir įstatymų kaita, mažas dėmesys smulkiajam ir vidutiniam verslui. Verslininkai tikėjosi, kad naujieji parlamentarai deramai atstovaus savo miestui: su praėjusios Seimo kadencijos nariais vyko naudingas bendradarbiavimas.

Susitikimą organizavo Seimo narys ir Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų prezidentas Vaclovas Stankevičius, dalyvavo parlamentarai Irena Šiaulienė, Aldona Staponkienė, Audronė Pitrėnienė, Ramunė Visockytė, Antanas Bosas, Vytautas Grubliauskas, Vytautas Čepas, Eligijus Masiulis, Raimundas Palaitis ir Virginijus Domarkas.

Seimo Pirmininkas A.Paulauskas išreiškė viltį, kad šį kartą į Seimą atėjo pakankamai daug žmonių, susijusių su verslu, ir verslininkams svarbūs įstatymai bus priiminėjami lengviau. Tačiau jis pastebėjo, kad jau ankstesnės kadencijos Seimas priėmė svarbiausius verslą ir mokesčių politiką reguliuojamus įstatymus. Nustatyta, kad naujasis Seimas dirbs pagal griežtesnį reglamentą: priimant įstatymus posėdžių salėje turės dalyvauti ne mažiau kaip 71 parlamentaras, o naujus įstatymus arba jų pataisas nebus galima keisti bent pusę metų.

A.Paulauskas palaikė jau anksčiau Premjero Algirdo Brazausko pasakytą mintį, kad mokesčių įstatymus teks keisti. Lietuvos biudžetas per mažai perskirsto lėšų, o tai stabdo kai kurias socialines reformas. Seimo Pirmininkas teigė, kad būtina griežtai kovoti su šešėline ekonomika.

Diskusijoje dalyvavę uostamiesčio verslininkai palaikė kovos su šešėline ekonomika nuostatas, tačiau abejojo mokesčių įstatymų kaitaliojimo tikslingumu.

Rūmų viceprezidentas Benediktas Petrauskas sakė, kad sostinės valdininkai dar iki šiol neįsisąmonino, kad Lietuva – jūrinė valstybė. Jis teigė, kad uosto įmonės, didelės ir mažos kompanijos jau seniai išmoko dirbti su užsieniečiais, jų reikalavimai ir nuostatos žinomi daugiau nei dešimtmetį. Ši patirtis labai svarbi dirbant su Europos Sąjungos struktūriniais fondais, daugeliui uosto kompanijų jos tikrai pakanka.

Verslininkas A.Bosas, lyg ir perėjęs į kitą „barikadų“ pusę, pastebėjo, kad per porą darbo Seime savaičių išgirdo daug tuščiažodžiavimo ir demagogijos. Seimo narys prisipažino, kad taip dirbti nepratęs, jam trūksta konkretumo. A.Bosas teigė, kad būtina daugiau dėmesio skirti smulkiojo ir vidutinio verslo vystymui – tai yra visų demokratinių ir ekonomiškai klestinčių valstybių pagrindas. Jis priminė Darbo partijos programinę nuostatą – visomis išgalėmis stabdyti šešėlinės ekonomikos įtaką ir mažinti jos mastus.

Uostamiesčio verslininkai Raimundas Karpavičius, Aloyzas Kuzmarskis kalbėjo apie PVM už eksportuojamą produkciją grąžinimo sunkumus, vis labiau jaučiamą kvalifikuotos darbo jėgos trūkumą, verslininkus diskriminuojantį elektros įstatymą, krovos verslą sunkinančią geležinkelio tarifų politiką.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų