Pagal būsimą metodiką dujų įvadus turintys, bet jų visai nevartojantys arba mažai iki 300 kub. metrų dujų per metus vartojantys gyventojai mokėtų didesnę pastoviąją tarifo dalį – abonentinį mokestį.
„Esama situacija tokia, kad apie 45 tūkst. gyventojų, turinčių gamtinių dujų įvadą, gamtinėmis dujomis nesinaudoja. Dar apie 40 tūkst. gyventojų vartoja apie 10 kub. metrų per metus. Tai sudaro tik apie 20 proc. gamtinių dujų vartotojų. Ir tų gyventojų sukuriamos papildomos išlaidos tenka kitiems 80 proc. vartotojų. Iš esmės į tai turi būti atsižvelgta formuojant naują dujų tarifą“, – trečiadienį LRT radijui sakė VERT narys Karolis Januševičius.
Reguliuojama dujų kainos dalis, anot jo, mažės pingant Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų terminalo išlaikymui ir mažėjant dujų skirstymo kaštams.
„Turime apie 30 proc. mažesnę kainą buitiniams vartotojams nei Europos Sąjungos vidurkis“, – teigė VERT narys.
Vis dėlto K. Januševičius pabrėžė, jog apie 70 proc. galutinio tarifo vartotojams sudaro dujų kainos pasaulinėse rinkose.
Pasak jo, nuo kitų metų įsigaliosiantys dujų tarifai vartotojams turėtų paaiškėti antroje lapkričio pusėje.
Naują dujų kainų skaičiavimo metodiką VERT pateikė viešai konsultacijai. Pasak K. Januševičiaus, dabartinė metodika nekeista apie 10 metų.
Antrąjį šių metų pusmetį mažiau nei 300 kub. metrų dujų suvartojantys gyventojai kas mėnesį moka pastoviąją 56 centų (su PVM) dedamąją (abonentinį mokestį) bei 1,05 euro už kubą kintamąjį tarifą.
Visi kiti buitiniai vartotojai moka 3,99 euro dedamąją. Kintamoji dalis nuo 300 iki 20 tūkst. kub. metrų suvartojantiems vartotojams siekia 0,59 euro už kub. metrą, o daugiau nei 20 tūkst. kub. metrų – 0,55 euro.
Naujausi komentarai