VERT: gamtinių dujų kainos gyventojams nuo liepos brangs 28–42 proc.

 • Teksto dydis:

Gamtinių dujų kainos gyventojams nuo liepos brangs 27,5–41,5 proc., priklausomai nuo suvartojamo jų kiekio.

Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) antradienį paskelbė naujas dujų kainas buitiniams vartotojams, kurios įsigalios nuo liepos 1 dienos.

Pritaikius valstybės subsidiją, dujas maistui gaminanti naudojantiems (pirmos grupės) vartotojams kubo kaina didės 27,5 proc. iki 1,02 euro (su PVM), namų šildymui (iki 20 tūkst. kubų per metus) naudojantiems vartotojams (antros grupės) – 40 proc. iki 77 centų, o dar daugiau jų deginantiems (trečios grupės) – 41,5  proc. iki 75 centų.

Be subsidijos pirmosios grupės vartotojams tarifas nuo liepos siektų 1,56 euro (96 proc. daugiau nei dabar), antros – 1,31 euro (2,4 karto daugiau), o trečios – 1,29 euro (2,45 karto daugiau).

Pastovioji tarifų dalis, kuri nepriklauso nuo suvartojamo gamtinių dujų kiekio, nesikeičia: pirmos grupės vartotojams ji bus 56 centai per mėnesį, antros ir trečios grupių – 3,99 euro.

Pasak VERT, didžiausios įtakos dujų kainos augimui padarė pokyčiai Europos dujų biržose. Prognozuojama, kad dėl Rusijos agresijos ir energetinio spaudimo antrąjį pusmetį gamtinių dujų kaina biržoje sieks 90-100 eurų už megavatvalandę (be PVM). Tuo metu 2016-2020 metais vidutinės biržos kainos nesiekė 25 eurų už MWh.

Vyriausybė pirmadienį nutarė buitiniams vartotojams padengti iki 54 centų jų mokamos gamtinių dujų kainos. Tokia maksimali subsidija už vieną kubinį metrą bus mokama nuo liepos iki gruodžio pabaigos.

Prognozuojama, kad subsidijai iš valstybės biudžeto reikės apie 53 mln. eurų (su PVM). Elektros ir dujų kainoms kompensuoti Seimas šiemet jau skyrė 570 mln. eurų. NAUJAUSI KOMENTARAI

Larry Fox

Larry Fox portretas
Ar bandėte gauti paskolas iš bankų nesėkmingai? Reikia pinigų savo verslo plėtrai ar steigimui? Gaukite paskolą iš vienos iš pirmaujančių JK paskolų bendrovių. Galite kreiptis per whatsapp: +14092051142 arba el. paštu: larryfox2017()hotmail()com

Bad

Bad portretas
Šiandien buvau parduotuvėje žmonės tik prie nekainuotų skyriaus bet ir ten nelabai įperkama nes nukainavimas tik 30% sunku darosi visų produktų kainos dvigubos

Balsavę už liberkonservyną

Balsavę už liberkonservyną portretas
turėtų eiti atgailauti , nes ši politinė seimo dauguma , pati blogiausia nuo Nepriklausomybės 1991 ! Tik liberkonservatoriai + liberalieji valdo Lietuva , taip bėdos ir nuostoliai žmonėms : 2008-2012 m pamiršote ? Dabar vėl brangimas , kainų šuolis , infliacija , didėjantys mokesčiai ir t.t.
VISI KOMENTARAI 9
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių