Kaip pranešė ministerija, rekomendacijose nustatytos gairės bei kriterijai, pagal kuriuos bus formuojama valstybės ar savivaldybės institucijos vidinių pareigybių lygių struktūra, pareiginės algos koeficientų intervalai, nustatoma pareiginė alga, mokamos priemokos, skatinamai ir apdovanojimai.
Vidaus reikalų viceministrė Sigita Ščajevienė sako, kad atsisakius centralizuoto darbo užmokesčio nustatymo modelio, įstaigos galės lanksčiau ir efektyviau valdyti savo resursus.
„Įstatyme įtvirtintos tik minimalios algos atitinkamai pareigybei, taip įgalinant įstaigų vadovus pagal Vyriausybės patvirtintas rekomendacijas nustatyti įstaigos darbo apmokėjimo sistemą. Nuo šiol kiekvienam valstybės tarnautojui bus išties aišku, už kokias kompetencijas, patirtį ir rezultatus gaunamas atitinkamas darbo užmokestis. O įstaigos vadovas galės lanksčiai naudoti resursus formuodamas komandą ir lengviau pasiekti įstaigos užsibrėžtų tikslų“, – teigia viceministrė.
Pasak jos, naujoje Valstybės tarnybos įstatymo redakcijoje įtvirtinta lankstesnė ir teisingesnė darbo apmokėjimo sistema atneš teigiamą pokytį visiems, dirbantiems viešojo valdymo sektoriuje.
Naujos redakcijos Valstybės tarnybos įstatyme, kuris įsigalios nuo kitų metų, įtvirtina, kad darbo apmokėjimo sistema nustatoma kolektyvinėje sutartyje, o jei jos nėra, ją nustato įstaigos vadovas.
Rekomendacijos parengtos vadovaujantis Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) valstybės ar savivaldybės viešojo administravimo įstaigų ar institucijų darbo apmokėjimo sistemos kūrimo gairėmis.
Naujausi komentarai