Vyriausybė skyrė 19 mln. eurų krašto apsaugai, kad gynybos biudžetas pasiektų 2 proc.

Vyriausybė trečiadienį paskyrė papildomus 19 mln. eurų Krašto apsaugos ministerijai, kad gynybos biudžetas šiemet pasiektų 2 proc. bendrojo vidaus produkto.

To prireikė, kai pasikeitus ekonomikos augimo prognozėms paaiškėjo, jog Lietuva rizikuoja dvejus metus iš eilės neperžengti 2 proc. barjero.

Paskyrus papildomus milijonus, šių metų gynybos biudžetas pasieks maždaug 967 mln. eurų arba 2,03 proc. BVP. Jei pinigai nebūtų paskirti, pagal dabartines prognozes asignavimai krašto apsaugai siektų 1,98 proc. BVP.

Panaši situacija buvo susidariusi ir pernai, tačiau Vyriausybei net ir paskyrus papildomus 21,5 mln. eurų gynybai, 2 proc. ribos pasiekti nepavyko.

Anot ministerijos, jeigu atnaujinus ekonomikos augimo prognozes lapkritį paaiškėtų, kad pinigų nepakanka, krašto apsaugai dar kartą būtų skirta papildomų lėšų.

Seimas 2018 metais sudarė galimybę Vyriausybei skolintis pinigų, kad ši galėtų vykdyti gynybos įsipareigojimus.

Parlamentinės politinės partijos, išskyrus socialdemokratus, yra sutarusios iki 2030 metų krašto apsaugai skirti 2,5 proc. BVP.

Finansų ministerija informavo, kad šiemet nuo sausio iki spalio pabaigos pasiskolino daugiau nei 2,6 mlrd. eurų, iš jų 1,5 mlrd. eurų užsienio kapitalo rinkose, o likusią sumą – vidaus rinkoje, išleidžiant vertybinius popierius.

Ministerija planuoja šiemet dar pasiskolinti 450 mln. eurų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Cirkas

Cirkas  portretas
Gėda......švaistomi pinigai...

>DIEDUKUI

>DIEDUKUI portretas
Matai , liurbi, tavo degtukas jau nedega, todėl šlapimas užpylė smegenis....Kai bus labai nepakenčiamos konvulsijos...paskambink į Lietuvos greitąją pagalbą. Tikrai suteiks pagalbą, ne taip , kaip taviškiai....žudydami kaimynų piliečius...

Alis...

Alis... portretas
aš manau, kad kariuomenė turėtų nusipirkti moderniausią didelio gaisro gesinimo įrangą: malūnsparnius su vandens sėmimo iš vandens telkinių įranga, kad galėtų didelio masto gaisrus slopinti... nes dabar gaisrininkai gali gesinti gaisrą tik su automobilių cisterna, prijungta prie "šlangų", o kol sumontuoja savo siurblius ir nutiesia šlangas,- praeina daug laiko. per kurį gaisras įsiplieskia visu smarkumu ir tampa nevaldomas, kaip Alytuje... toks pirkinys tikrai nesulauktų piliečių pasipriešinimo ir būtų labai pagirtinas... be to, kariuomenėje turėtų būti atskiras gaisrų gesinimo dalinys, kurio tikrai prireiktų karinių konfliktų atveju...
VISI KOMENTARAI 7

Galerijos

Daugiau straipsnių