Patvirtintas kitų metų biudžeto projektas: pajamos ir išlaidos auga

Vyriausybė trečiadienį pritarė 2020 metų biudžeto projektui. Jis parengtas numatant, kad valdžios sektoriaus finansų perteklius kitąmet sudarys 0,2 proc. bendrojo vidaus produkto (BVP).

„Ateinančių metų biudžetas tikrai yra ir realistinis, ir subalansuotas, ir skatinantis lėšas naudoti efektyviau. Didžioji papildomų lėšų dalis yra skirta mažinti skurdą“, – Vyriausybės posėdyje sakė finansų ministras Vilius Šapoka.

Pasak jo, tarptautinė ekonominė aplinka prastėja, visos tarptautinės organizacijos mažina prognozes ir įspėja, kad ateityje jos gali būti dar labiau sumažintos, todėl Lietuva taip pat turi atsargiai vertinti savo galimybes

„Turime užtikrinti stabilumą ir fiskalinę drausmę (...) Toliau kaupsime rezervus, kad atsitikus nenumatytoms situacijoms Lietuva būtų pasirengusi bet kokiems šokams“, – tvirtino V. Šapoka.

Planuojama, kad kitų metų valstybės biudžeto pajamos didės 9 proc. (956 mln. eurų) iki 11,545 mlrd. eurų, „Sodros“ pajamos – 9,1 proc. (407 mln. eurų) iki 4,862 mlrd. eurų, privalomo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto pajamos – 11,7 proc. (241 mln. eurų) iki 2,301 mlrd. eurų, savivaldybių biudžetų pajamos – 11,9 proc. (350 mln. eurų) iki 3,299 mlrd. eurų.

Valstybės biudžeto išlaidos turėtų augti 8 proc. (940 mln. eurų) iki 12,646 mlrd. eurų, „Sodros“ išlaidos – 11,7 proc. (472 mln. eurų) iki 4,515 mlrd. eurų, PSDF išlaidos – 7,4 proc. (145 mln. eurų) iki 2,1 mlrd. eurų, savivaldybių biudžetų išlaidos – 11,6 proc. (339 mln. eurų) iki 3,268 mlrd. eurų.

Ateinančių metų biudžetas tikrai yra ir realistinis, ir subalansuotas, ir skatinantis lėšas naudoti efektyviau.

Pasak V. Šapokos, didžioji dalis papildomų išlaidų kitąmet bus skirta socialinės apsaugos sričiai – jai papildomai numatytas 761 mln. eurų, o bendros šio sektoriaus išlaidos sieks 6,19 mlrd. eurų. Pensijoms ir vaiko pinigams didinti kitąmet numatoma skirti atitinkamai 327 mln. ir 149 mln. eurų, ligos ir motinystės išmokoms bei nedarbo išmokoms mokėti – atitinkama 56,9 mln. eurų ir 72,9 mln. eurų daugiau.

Skaičiuojama, kad vidutinė senatvės pensija 2020 metais pasieks 374 eurus, o su būtinuoju stažu – 395 eurus. Vaiko pinigus kitąmet planuojama padidinti 10 eurų iki 60 eurų, o neįgaliems, gausių ir nepasiturinčių šeimų vaikams jie didėtų 30 eurų iki 100 eurų. 

Minimali mėnesio alga (MMA) „ant popieriaus“ kitąmet didės nuo 52 eurais iki 607 eurų, „į rankas“ – 41 euru iki 437 eurų.

Valstybės išlaidos sveikatos apsaugai turėtų didėti 147 mln. eurų iki 2,303 mlrd. eurų, ekonomikai – 134 mln. eurų iki 2,418 mlrd. eurų, švietimui – 92 mln. eurų iki 1,568 mlrd. eurų, gynybai – 76 mln. eurų iki 1,107 mlrd. eurų. Išlaidos bendroms valstybės paslaugos turėtų siekti 1,477 mlrd. eurų (30 mln. eurų daugiau), viešajai tvarkai ir visuomenės atsargai – 908 mln. eurų (39 mln. eurų daugiau).

Planuojama, kad valstybės sukaupti rezervai 2020 metų pabaigoje pasieks 1,69 mlrd. eurų ir sudarys 3,3 proc. BVP (šių metų pabaigoje – 2,2 proc. BVP).

Biudžeto projektas Seimui turi būti pateiktas ne vėliau kaip spalio 17 dieną. Po pirmojo svarstymo Seime dokumentas paprastai grąžinamas Vyriausybei tobulinti, o galutinai priimamas gruodį.

S. Skvernelis: biudžetas yra subalansuotas

Vyriausybei trečiadienį patvirtinus 2020-ųjų valstybės biudžeto projektą, premjeras Saulius Skvernelis sako, kad jis yra subalansuotas, o didžiausia jo išlaidų dalis tenka socialinėms reikmėms.

„Mes laikomės to paties principo, esame atsakinga Vyriausybė, laikomės fiskalinės drausmės, nesame populistų Vyriausybė. Jaučiame atsakomybę už ateitį ir tie sprendimai, kurie yra priimti, yra subalansuoti, atitinkantys nacionalinius ir tarptautinius įsipareigojimus“, – spaudos konferencijoje trečiadienį sakė S. Skvernelis.

Pasak premjero, naujasis biudžetas yra socialiai orientuotas – didžiausia jo išlaidų talis teks socialinei apsaugai.

„Tai yra tikrai socialiai orientuotas biudžetas. Didžiausia išlaidų dalis tenka socialinei apsaugai, kitais metais absoliučiais skaičiais numatomas daugiau nei 761 mln. eurų. Tai yra susiję ir su pensijų indeksavimu ir kilimu, taip pat pritarta vaiko pinigų didėjimui“ – teigė S. Skvernelis.

„Taip pat džiaugiuosi, kad tęsiame sprendimus dėl svarbių socialinės paramos išmokų, bazinių dydžių indeksavimo, šalpos, mažų pensijų papildomo didinimo, socialinės globos su sunkia negalia teikiamiems asmenims didinimo“, – sakė jis.

„Dabar biudžetas keliauja į Seimą. Kokie bus siūlymai, matysime Seime“, – pridūrė Vyriausybės vadovas.

 NAUJAUSI KOMENTARAI

NU ir ką

NU ir ką portretas
Tikri socialistinio darbo spartuoliai ,pirmyn į šviesų komunizmo rytojų
VISI KOMENTARAI 1
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių