Iki 2022 metų pabaigos į ją numatoma išgabenti saugoti visą dviejuose reaktoriuose panaudotą kurą. Vėluojant 5-6 metus, už maždaug 193,5 mln. eurų saugyklą pastatė ir įrengė Rusijos kapitaloVokietijos įmonių "Nukem Technologies" ir GNS konsorciumas.
Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos komisija pirmadienį pasirašė saugyklos statybų užbaigimo aktą - tai reiškia, jog visi saugyklos komplekso įrenginiai, sistemos yra paruošti naudoti. Artimiausiu metu planuojama gauti Valstybinės atominės energetikos saugos inspekcijos (VATESI) licenciją, pranešė IAE.
"Licencijos gavimas ir karštieji bandymai realiai reikš panaudoto branduolinio kuro išvežimo iš blokų į saugyklą pradžią. Tai bus baigiamasis projekto įgyvendinimo etapas",- pranešime spaudai sakė IAE generalinis direktorius Darius Janulevičius.
Gavus VATESI licenciją, IAE galės pradėti karštuosius bandymus su panaudotu kuru - jų metu planuojama pakrauti ir į saugyklą išvežti 10 konteinerių. Šiuos bandymus planuojama baigti 2017 metų vasarą, o rudenį - jau naudoti saugyklą. Visą panaudotą kurą planuojama išvežti į iki 2022 metų pabaigos.
IAE komunikacjos vadovė Natalija Survila-Glebova BNS teigė, kad viename konteineryje telpa iki 91 rinklės, tad karštųjų bandymu metu bus išgabenta apie 900 rinklių. Saugykloje telpa kiek daugiau nei 200 konteinerių, o joje numatoma saugoti 190 konteinerių.
Šiuo metu 1-ojo IAEreaktoriaus panaudoto kuro baseine saugomos 7175 rinklės, 2-ojo reaktoriaus baseine - 7246. 1-asis 2004 metais uždarytas reaktorius visiškai iškrautas 2009 metais, o nuo 2009 metų pabaigos nebeveikiančiame 2-ajame dar yra likusios 1134 kuro rinklės.
Naujausi komentarai