Pasak LB, jis atsižvelgė į tai, kad „Paysera LT“ nepateikė išsamios informacijos, būtinos įvertinti siūlomų įgijėjų – „Paysera LT“ – nepriekaištingą reputaciją, būsimus vadovus ir finansinį jų patikimumą, sandorio pinigų plovimo ar teroristų finansavimo riziką, taip pat informacijos, ar perkama įstaiga gebės laikytis riziką ribojančių reikalavimų.
„Paysera LT“ generalinis direktorius Marijus Plančiūnas BNS teigė, kad Lietuvos bankui nepritarus jau įvykusiam sandoriui, „Paysera LT“ kaip akcininkė neturi balsavimo teisės, be to, įmonėje „Contis“ taip pat nebeliko valdymo organų.
Lietuvos bankas BNS taip pat patvirtino, kad kol „Paysera LT“ negaus LB leidimo, ji negalės naudotis įsigytų akcijų balsavimo teisėmis.
M. Plančiūno teigimu, „Contis“ įsigijimo sandoris jau yra įvykęs, „Paysera LT“ planavo tą padaryti kuo greičiau, kadangi įmonės bendradarbiauja platinant „Visa“ korteles ir buvo siekiama šios paslaugos nesustabdyti.
„Dabar Registrų centre yra įregistruotas tiesiog faktas, kad sandoris įvyko. Jau su ar be leidimo, tai jau yra antraeilis klausimas“, – aiškino M. Plančiūnas.
Sandorio vertės „Payseros“ vadovas nenorėjo įvardinti, tačiau teigė, jog ji nemaža.
Registrų centro duomenimis, nuo kovo 27-osios 100 proc. „Contis“ akcijų priklauso „Paysera LT“. „Contis“ pagrindiniai naudos gavėjai yra „Paysera LT“ akcininkai Šarūnas Broga (29,49 proc. „Contis“ akcijų) ir Kostas Noreika (44,69 proc.).
Anksčiau, 100 proc. „Contis“ akcijų valdė Vokietijos „Solarisbank“, priklausanti Jungtinės Karalystės „Contis Group“.
M. Plančiūno teigimu, bendrovė LB sprendimą planuoja skųsti.
„Turime sprendimą, kokį jis yra, skųsti galime, tą ir padarysime. Čia yra diskusijos pradžia (...). Jeigu negalima dėl laiko trūkumo duoti viso leidimo, tai galima duoti sąlyginį, pavyzdžiui, priskirti atstovą ir visas problemas ar jiems trūkstamą informaciją surasti kartu“, – BNS sakė M. Plančiūnas.
Turime sprendimą, kokį jis yra, skųsti galime, tą ir padarysime. Čia yra diskusijos pradžia.
Pasak jo, Lietuvos banko prašyta pateikti informacija yra nelogiška, o dalies jos per trumpą laiką pateikti nebuvo įmanoma.
„Jie paprašė ne tik privalomos, bet ir su „daug žvaigždučių“ (informacijos – BNS). Dabar teigti, kad mes kažko nepateikėm, yra nelogiška (...). Pavyzdžiui, „Payseros“ pagrindinių akcininkų finansinės atsakomybės dėl „Contis“ veiklos – čia jau prasilenkė šiek tiek su sveika logika“, – kalbėjo „Paysera LT“ vadovas.
Portalas „Verslo žinios“ rašė, kad su prekės ženklu „Solaris“ veikusi „Contis“ pernai rugsėjį paskelbė verslo dalį Lietuvoje uždaranti, nes elektroninių pinigų įstaigos veikla tapo netvari.
Be to, anot portalo, 2023 metais LB įmonei „Contis“ skyrė 0,84 mln. eurų baudą ir bei apribojo verslo plėtrą dėl pinigų plovimo ir teroristų finansavimo prevencijos bei informacijos saugumo ir veiklos tęstinumo rizikos valdymo reikalavimų nesilaikymo.
Pernai spalį BNS rašė, „Paysera“ ir „Contis“ bylinėjosi teisme dėl sutarties įgyvendinimo. Lietuvos Aukščiausiasis Teismas (LAT) tuomet paskelbė, kad ginčas, kuriame dalyvauja ir britų įmonė „Contis Financial Services Limited“, turi būti nagrinėjamas Jungtinėje Karalystėje (JK).
„Paysera“ kreipėsi į teismą prašydama pripažinti, jog užpernai liepą Lietuvos ir JK „Contis“ neteisėtai sustabdė trišalės sutarties vykdymą.
Pastarosios bendrovės tuomet nurodė, kad „Paysera“ pažeidė trišalę sutartį dėl bendradarbiavimo ir mokėjimo kortelių platinimo, nes nesutiko atlikti reikalavimo audito.
Naujausi komentarai