„Lifosa“ pradėjo gamybos atnaujinimo procesą

Prieš savaitę gamybą sustabdžiusi Kėdainių fosforo trąšų gamykla „Lifosa“ pradėjo jos atnaujinimo procesą, o galutinai įmonė veiklą turėtų atnaujinti kitos savaitės pradžioje.

Kaip BNS teigė „Lifosos“ viešųjų ryšių specialistė Indrė Mažeikienė, gamybos atnaujinimo procesas jau pradėtas.

„Vakar buvo pradėtas gamybos atnaujinimo procesas. Energetikos ceche buvo pradėta garo gamyba. Savaitgalį pradėsime šildyti sieros rūgšties cecho įrengimus, o kitos savaitės pradžioje planuojame atnaujinti gamybą“, – BNS trečiadienį sakė I. Mažeikienė.

Gamyba  vasario 22-ąją sustabdyta užsitęsus bendrovės atsiskaitymų už žaliavas tikrinimui ir dėl vėluojančių mokėjimų sustojus jų tiekimui. Šiuo metu žaliavos jau tiekiamos, teigia įmonės atstovė.

„Šiuo metu žaliavų tiekimas atnaujintas. Nors dėl sankcijų kilę administraciniai trikdžiai išlieka rimtu veiklos iššūkiu, tikimės, kad gamybinę veiklą galėsime sklandžiai tęsti ateityje“, – sakė I. Mažeikienė.

Įmonę nuo praėjusių metų gegužės prižiūri laikinasis administratorius, kuris užtikrina „Lifosos“ veiklą nepažeidžiant tarptautinių sankcijų.

Pernai kovo 9-ąją Europos Sąjungai paskelbus sankcijas Kremliui artimam Rusijos oligarchui Andrejui Melničenkai buvo įšaldytos „Lifosos“ sąskaitos, balandį ji taip pat laikinai stabdė veiklą.

„Lifosa“ gamybą buvo laikinai sustabdžiusi nuo rugsėjo 14-osios iki gruodžio 20-osios, o tai lėmė vienos pagrindinių žaliavų – amoniako – trūkumas bei smarkiai išaugusios gamtinių dujų kainos.NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių