Į tarnybą dėl įstaigos pasirinktos politikos moterų atžvilgiu su skundu kreipėsi viena iš jos lankytojų. Ji nurodė, kad naudotis pirties paslaugomis moterims paskirtas ketvirtadienis.
„Toks tvarkaraštis kelia nepatogumų. Ne tik negaliu lankytis pirtyje pagal savo poreikius ir darbo grafiką, bet ir nėra galimybės pasirinkti alternatyvių dienų, jei negaliu dalyvauti paskirtojoje“, – tarnybai nurodė pareiškėja ir kartu pabrėžė, kad moterims turėtų būti paskirta daugiau dienų arba įvestos bendros dienos, kai pirtimi gali naudotis visi asmenys, nepriklausomai nuo lyties.
Dėl atvejo tarnybai kreipusis į „Pirties namų“ atstovus, šie aiškino, kad pasirinktas įstaigos grafikas leidžia išvengti nuostolių.
„Buvo bandyta moteris leisti dvi dienas, bet tai nepasiteisino finansine prasme“, – atsakyme tarnybai nurodė jie.
Jie taip pat pažymėjo, kad moterims skirtą antrąją per savaitę dieną pirtyje apsilankydavo iki 20 klienčių, o tam, kad nebūtų nuostolių, įstaigai esą reikia aptarnauti bent 80 žmonių. Verslininkų skaičiavimais, jų pirtyje vidutiniškai apsilanko nuo 45 iki 100 moterų per dieną.
Lygių galimybių kontrolierė Birutė Sabatauskaitė savo ruožtu sutiko, kad finansinės priežastys yra svarbios sudarant pirties darbo grafiką, tačiau šiuo atveju jos nepateisina moterims sudarytų paslaugų suteikimo sąlygų.
„Paskirta viena darbo diena per savaitę, žinant, kad dauguma lankytojų moterų dirba ir turi ribotas galimybes lankytis pirtyje, nėra proporcingas paslaugų teikimas lyčių atžvilgiu“, – pranešime cituojama B. Sabatauskaitė.
Kontrolierė nustatė, kad „Pirties namai“ pažeidė Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymą, pagal kurį privaloma visiems vartotojams, nepaisant lyties, užtikrinti vienodas paslaugų teikimo bei apmokėjimo sąlygas.
Įmonei buvo rekomenduota užtikrinti lygias galimybes naudojantis paslaugomis.
(be temos)
(be temos)
(be temos)