„Mes šiandien sutarėme, kad „Litgrid“ perims iš „Teltonikos“ kabelių tiesimo projektą. Tas pakeitimas yra. Mes perimsime ir pastatysime. Tai vienas iš didžiausių, pirmiausių prioritetų. „Teltonika“ yra didelis klientas ir vartotojas“, – pirmadienį, po susitikimo tarp institucijų ir „Teltonikos“ atstovų teigė R. Masiulis.
„Litgrid“ įsipareigoja perimti projektą. Iki trečiadienio pateiks grafiką, kaip ta linija gali būti nutiesta ir susiderins su įmone“, – teigė D. Kreivys.
„Litgrid“ vadovas priminė, kad anksčiau „Teltonika“, norėdama pagreitinti procesą, buvo prisiėmusi nutiesti elektros kabelius pati, o tada operatorė šią infrastruktūrą turėjo išpirkti. Anot jo, po šio sprendimo bendrovei taip pat buvo padėta organizuojant kabelių tiekimą ir ruošiant jų įrengimo planą.
„Tikrai padėjome su projektu. Mes dėl „Teltonikos“ kalbėjomės su kabelių tiekėjais dėl to, kada galėtų būti pateikti. Gavome patvirtinome, kad galėjo per pusę metų, kas buvo labai greitai. Mes daug bendradarbiavimo“, – tikino jis.
Taip pat R. Masiulis neigė, kad iš „Litgrid“ atstovų „Via Lietuva“ ar „Teltonika“ galėjo išgirsti, jog elektros užtikrinimas Arvydo Paukščio gamykloms nėra operatoriui svarbus.
„Aš norėčiau sužinoti, kas pasakė, kad turime svarbesnių projektų. Norėčiau su tuo žmogumi pasikalbėti. (...) Jei A. Paukštys sako, kad buvo toks atvejis, norėtųsi, jog būtų ir pasakiusiojo vardas ir pavardė paminėti“, – aiškino R. Masiulis.
Aš norėčiau sužinoti, kas pasakė, kad turime svarbesnių projektų. Norėčiau su tuo žmogumi pasikalbėti.
D. Kreivys: dėl problemos į mane nesikreipta
D. Kreivys taip pat teigė, kad „Teltonikos“ atveju energetikai padarė viską, ką ir turėjo. Anot jo, „Litgrid“ nuolatos dirbo su bendrove, o jokių indikacijų dėl problemų Energetikos ministerija negavo.
„Litgrid" dirbo su įmone nuolat ir nebuvo jokių indikacijų. Į mane kreiptasi nebuvo“, – teigė D. Kreivys.
„Iš energetikų pusės esame padarę tai, ką turėjome padaryti“, – tvirtino jis.
Paklaustas dėl A. Paukščio teiginio, kad po prezidento rinkimų pasikeitė komunikacija tarp ministerijų ir „Teltonikos“, ministras tvirtino – su bendrovės vadovu anksčiau nebendravo.
Po A. Paukščio išreikšto nepasitenkinimo kitoms įmonėms viešojoje erdvėje pradėjus skųstis stringančiais investiciniais projektais, D. Kreivys tvirtina – bandoma padėti ir kitoms bendrovėms, kurios susiduria su sunkumais.
„Projektas labai svarbus valstybei, natūralu, tai projektas sprendžiasi premjerės lygiu. Asmeniškai, jei gaunu ar kreipimąsi ar panašiai iš bendrovių, tai bandau spręsti problemas ar tai nukreipiu, kam aktualiau“, – žurnalistų paklaustas, ar „Teltonikos“ susitikimas su premjere ir ministrais neparodo, kad užstrigę projektai gali išjudėti tik turint strateginę svarbą, tikino D. Kairys.
Pranešė stabdantis 3,5 mlrd. eurų vertės technologijų parko statybas
„Teltonika“ grupės įmonės „AGP Investments“ vadovas A. Paukštys penktadienį pranešė, jog stabdo 3,5 mlrd. eurų vertės „Teltonika High-Tech Hill“ parko statybas Liepkalnyje. Verslininkas nurodė, kad šalyje trūksta projektui būtinų elektros pajėgumų, užsitęsė žemės sklypų paskirties keitimas, kilo kitų iššūkių, bendraujant su ministerijomis bei joms atsakingomis institucijomis.
Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ tvirtina, jog kliūčių tiekti elektros energiją bendrovės „Teltonika“ aukštųjų technologijų parkui Vilniuje, nėra.
Savo ruožtu ministerijų vadovai tikino apie „Teltonikos“ projektui kilusias problemas sužinoję tik iš paties A. Paukščio įrašų socialiniame tinkle „LinkedIn“.
Į žinią apie stabdomą projektą netruko sureaguoti ir politikai. Nueinančios Vyriausybės vadovė Ingrida Šimonytė pranešė, jog pirmadienį susitiks su „Teltonikos“, atsakingų ministerijų ir kitų įmonių vadovais ir spręs, kaip užtikrinti sklandų projekto statybų tęstinumą.
Projekto „gelbėjimo“ žada imtis ir būsimoji Vyriausybė – apie būtinybę užtikrinti technologijų parko statybas prakalbo ir kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas, ir potencialus ekonomikos ir inovacijų ministras Lukas Savickas.
Savo ruožtu Prezidentūra pabrėžė – susiklosčiusi situacija išryškino „nedovanotinas institucijų ir valstybės įmonių tarpusavio bendradarbiavimo spragas“. Šalies vadovo Gitano Nausėdos atstovai teigia, kad renkama informaciją, siekiant nustatyti dėl „Teltonikos“ investicijų sustabdymo atsakingas institucijas ar bendroves.
Į situaciją sureagavus ne tik aukščiausiems šalies politikams, bet ir kitų verslų atstovams, A. Paukštys „nelaidoja vilties“ ir mano, kad bent dalį projektų dar pavyks išgelbėti.
(be temos)