Įsakymą dėl jo paskyrimo birželio 14 dieną pasirašė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.
A. Jusas sako, kad vienas kertinių dalykų, į kurį ir toliau orientuosis Registrų centras, yra aukštos pridėtinės vertės duomenų pagrindu teikiamų paslaugų kūrimas.
„Turiu viziją, kad įmonė turėtų tapti pagrindiniu valstybės technologijų ir modernių paslaugų teikimo centru, kuriančiu kompleksinius nacionalinio lygmens sprendimus. Dabar pats laikas įmonei pereiti į kitą etapą, kurio epicentre – inovacijos, tolesnis duomenų atvėrimas bei analitika, dirbtinio intelekto sprendimų paslaugos“, – komentare BNS sakė A. Jusas.
Turiu viziją, kad įmonė turėtų tapti pagrindiniu valstybės technologijų ir modernių paslaugų teikimo centru.
Postą A. Jusas perima iš Saulius Urbanavičiaus, kuris įmonei vadovavo nuo 2018 metų birželio. Jo kadencija baigėsi birželio 26-ąją – kovą jis pranešė nesieksiantis antros kadencijos.
Socialiniame tinkle „Linkedin“ A. Jusas nurodo, kad Registrų centre dirba nuo 2019 metų balandžio, iki tol jis dirbo konsultantu „Maxima grupės“ bendrovėje „Franmax“, kuri grupei teikia informacinių technologijų vystymo, priežiūros ir duomenų kontrolės paslaugas.
Per savo karjerą jis taip pat dirbo draudimo bendrovėje „Gjensidige Baltic“, audito bendrovėje „Ernst & Young“, banke „DNB Nord“, tuometinėje „Teo“, įmonėje „Duomenų bazės ir technologijos“.
BNS žiniomis, Registrų centro vadovo atrankoje A. Jusas nurungė 9 kandidatus.
Ministrė Aušrinė Armonaitė yra teigusi, kad vienas svarbiausių būsimo vadovo uždavinių – visuomenei atverti kuo daugiau duomenų ir kartu užtikrinti jų saugumą.
RC dirba apie 1,6 tūkst. žmonių. Įmonė tvarko pagrindinius nacionalinius registrus ir informacines sistemas, kuriose kaupiami pagrindiniai duomenys apie šalies gyventojus, verslą ir nekilnojamąjį turtą.
Šiuo metu RC prižiūri dešimt valstybinės reikšmės registrų ir apie 20 informacinių sistemų. Įmonė visoje Lietuvoje turi 50 fizinių padalinių, kuriuose kasdien apsilanko apie 2,5 tūkst. klientų.
Naujausi komentarai