Pereiti į pagrindinį turinį

„Snoro“ akcijų byloje ketinama reikalauti ir investuotojų draudimo išmokos

2016-10-17 09:07
DMN inf.

Neužregistruotos žlugusio banko „Snoras“ akcijų emisijos byloje ketinama reikalauti ir įsipareigojimų investuotojams draudimo išmokos, sudarančios iki 22 tūkst. eurų asmeniui.

T. Lukšio / BFL nuotr.

„Šiuo metu Europos Sąjungos Teisingimo Teismas (ESTT) nagrinėja klausimą, ar negrąžintos lėšos gali būti pripažintos indėliu – teigiamo atsakymo tikimės 2017 metais. Tačiau 2016 metų lapkričio 24 dieną baigiasi 5 metų terminas ieškiniams dėl draudimo išmokos pareikšti, todėl siekdami išnaudoti visas investuotojų gynimo galimybes, ketiname inicijuoti dar vieną bylą“, - sakė Investuotojų asociacijos direktorius Tomas Pilipavičius.

Pasak advokatų profesinės bendrijos “Fort“ teisininkės dr. Aistės Samuilytės-Mamontovės, 2015 m. birželio 25 d. sprendime ESTT nustatė, kad Lietuvos Respublikos indėlių ir įsipareigojimų investuotojams draudimo įstatymas netinkamai įgyvendino direktyvą dėl investuotojų kompensavimo sistemų.

„Draudžiamojo įvykio metu galiojęs įstatymas neteisėtai susiejo draudimo išmokos mokėjimą investuotojams su vertybinių popierių panaudojimu „be investuotojo valios“, tuo tarpu direktyvoje šis klausimas traktuojamas gerokai plačiau. Lietuvos teismai emisijos pirkėjus jau pripažino investuotojais, todėl galima teigti, kad Europos Sąjungos teismui konstatavus netinkamą direktyvos įgyvendinimą emisijos pirkėjai turi teisę į 22 tūkst. eurų neviršijančią draudiminę išmoką kaip investuotojai“, - sakė A. Samuilytė-Mamontovė.

Investuotojai, norintys prisijungti prie naujai buriamos grupės, turėtų parašyti elektroniniu paštu [email protected] ir nurodyti pasirašytą “Snoro” akcijų kiekį bei savo kontaktinius duomenis.

„Snoro“ akcininkai sprendimą platinti naują 110 mln. eurų akcijų emisiją priėmė 2010 metų gruodžio 21 dieną. Didžiąją dalį iš naujos akcijų emisijos ketino pirkti buvę „Snoro“ pagrindiniai akcininkai – Vladimiras Antonovas ir Raimondas Baranauskas, o smulkieji investuotojai naujos akcijų emisijos galėjo įsigyti beveik už 7,3 mln. eurų.

Investuotojų asociacija yra subūrusi daugiau kaip 250 žmonių grupę, kurie už neišleistas „Snoro“ akcijas yra sumokėję beveik 1,6 mln. eurų.

2011 metų lapkričio 16 dieną Lietuvos Vyriausybė nacionalizavo „Snoro“ akcijas, o lapkričio 22 dieną Lietuvos bankas atsisakė išduoti leidimą registruoti „Snoro“ įstatų pakeitimus dėl kapitalo didinimo. Gruodžio 7 dieną „Snorui“ iškelta bankroto byla.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų