Pereiti į pagrindinį turinį

„Go Planet Travel“ veikla – Generalinės prokuratūros akiratyje

2014-07-07 12:52
„Go Planet Travel“ veikla – Generalinės prokuratūros akiratyje
„Go Planet Travel“ veikla – Generalinės prokuratūros akiratyje / T. Lukšio / BFL nuotr.

Generalinę prokuratūrą pirmadienį pasiekė Turizmo departamento prašymas ištirti kelionių organizatorės „Go Planet Travel“ veiklą.

Tai BNS patvirtino Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

„Gavome raštą, jis bus paskirtas konkrečiam prokurorui ir jis spręs, ar yra pagrindo pradėti ikiteisminį tyrimą“, - BNS sakė ji.

Nemokia paskelbta „Go Planet Travel“ apgavo daugiau kaip 1 tūkst. turistų. Dalį keliautojų bendrovė į užsienį išvežė jau žinodama, kad jiems paslaugų nesuteiks.

Verslininko Sauliaus Vaitkevičiaus teigimu, jo valdoma grupė „WPI investments“ šiemet gegužės pradžioje už neskelbiamą sumą įsigijo holdingą „Grand Go Group“, Lietuvoje valdantį po 100 proc. „Go Planet Travel“ ir atvykstamojo turizmo bendrovės „Go Baltic Travel“ akcijų.

Gegužės pabaigoje S.Vaitkevičius įsigijo naują 675 tūkst. litų nominalios vertės „Go Planet Travel“ akcijų emisiją ir šiuo metu tiesiogiai valdo 11,9 proc. akcijų, rodo Registrų centro duomenys.

„Go Baltic Travel“ pastaruoju metu vadovavo Martynas Laivys, kuris anksčiau dirbo bankrutavusios skrydžių įmonės „Star1 Airlines“ vadovu. Su M.Laiviu BNS nepavyko pasikalbėti - telefonu atsiliepęs verslininkas su žurnalistu nebendravo.

„Star1 Airlines“ keleiviams liko skolinga apie 5,2 mln. litų, o verslo partneriams, darbuotojams - apie 10 mln. litų. „Star1 Airlines“ skrydžių nevykdė nuo 2010 metų rugsėjo, kai už skolas Dubline buvo sulaikytas įmonės orlaivis.

„Star1 Airlines“ bankroto administratorius, siekdamas išieškoti įmonei padarytą žalą, 2011 metų lapkritį M.Laiviui pateikė apie 10 mln. litų ieškinį. Jo manymu, M.Laivys netinkamai kontroliavo bendradarbiavimo sutartį su kita tai pačiai grupei „Star Team Group“ priklausiusia kelionių agentūra „Star Holidays“, dėl to susidarė apie 10 mln. litų pastarosios įsiskolinimas.

2013 metų rugpjūtį Lietuvos apeliacinis teismas nutarė, kad M.Laivys turėtų padengti 2,5 mln. litų žalą, tačiau šiemet gegužę Aukščiausiasis Teismas nurodė, kad M.Laivys nėra atsakingas už bankrutavusios bendrovės patirtus nuostolius ir neprivalo atlyginti žalos.

R.Balnienė: nuo „Go Planet Travel“ nukentėjo apie 1 tūkst. turistų

Padėtis, kai nemokia pripažinta kelionių agentūra „Go Planet Travel“ nepasirūpino daugiau nei 1 tūkst. klientų, buvo suvaldyta, teigia Turizmo departamento vadovė. R. Balnienės teigimu, dalį keliautojų bendrovė į užsienį išvežė jau žinodama, kad jiems paslaugų niekas nesuteiks.

R.Balnienė ir ūkio ministras Evaldas Gustas pirmadienį ryte apie padėtį informavo premjerą Algirdą Butkevičių.

„Informavome premjerą apie situaciją, situacija suvaldyta. Paaiškėjo sekmadienį vakare, kad nepatenkinti įsipareigojimai turistams yra pagal 902 sutartis. Dabar mes kreipsimės į audito kompaniją, kad suvestume skaičius, kokie įsipareigojimai yra nepatenkinti. Svarbiausia, kad žmonių problema yra išspręsta“, - LRT radijui pirmadienį sakė R.Balnienė.

Ji sukritikavo nemokią bendrovę, kuri sąmoningai apgavo keliautojus ir netgi laikė juos įkaitais.

„Negaliu ramiai kalbėti, kad „Go Planet Travel“ kelionių organizatorius aiškina, kad jie rūpinasi žmonėmis, kad jiems svarbiausi žmonės. Bet ką jie padarė - jie išvežė penktadienį ryte 143 žmones ir keturis kūdikius į nežinią (į Antaliją - BNS), puikiai žinodami, kad paslaugų nesuteiks, kad jų oro uoste niekas nepasitiks ir viešbučiuose neįgyvendins. Taip kad šie žmonės ir jų darbas irgi bus išlaidos, juos reikės priskaičiuoti prie tų 900“, - sakė Turizmo departamento vadovė.

R.Balnienės vertinimu, praėjusį penktadienį keliautojai grįžo iš Kretos, tačiau tai įvyko tik Turizmo departamento dėka.

„Žmonės vos grįžo iš Kretos. Tik mūsų departamento dėka pavyko su jais susisiekti ir juos parskraidinti. Įmonė įsipareigojimų neįvykdė ir neparvežė į Lietuvą, iš pradžių įkaitais laikė“, - sakė Turizmo departamento vadovė.

Jos vertinimu, tikslus nukentėjusių klientų skaičius paaiškės vėliau.

„Dabar svarbiausia surinkti visus nukentėjusius žmones, visus dokumentus. Surinksime, suskaičiuosime viską“, - sakė R.Balnienė.

Turizmo departamento atstovė Edita Gaigalienė BNS sakė, jog nuo „Go Planet Travel“ veiklos nukentėjusių žmonių skaičius yra preliminarus.

„Kol kas tai tik apytikslis skaičius. Preliminariai vertiname pagal sutartis, kad įmonė neaptarnavo apie 1 tūkst. piliečių, tačiau viena sutartis gali „dengti“ ne vieną žmogų. Piniginės nuostolių išraiškos kol kas nežinome, viską suskaičiuos ir įvertins audito įmonė“, - BNS sakė E.Gaigalienė.

R.Balnienės teigimu, Lietuvoje veikia apie 170 kelionių organizatorių, per metus apie du jų bankrutuoja, todėl šiuo atžvilgiu sektorius nelaikomas išskirtiniu.

Naktį iš penktadienio į šeštadienį į Lietuvą grįžo 140 turistų iš Graikijos salos Kretos. Tuo metu į Antaliją praėjusį penktadienį nuskridusių beveik 150 keleivių, kurie negalėjo patekti į viešbučius, aptarnavimą iki liepos 11 dienos perėmė Turkijos kompanija „Akatyour“.

Turizmo departamentas penktadienį sustabdė nemokios įmonės licenciją.

„Go Planet Travel“ turistus skraidino užsakomųjų skrydžių bendrovė „Grand Cru Airlines“, kuri dėl susikaupusios 4 mln. litų skolos liepos 3 dieną nutraukė sutartį su „Go Planet Travel“.

Ūkio ministras: informacijos apie „Go Planet Travel“ nemokumą neturėjome

Valstybinis turizmo departamentas neturėjo informacijos, kad užkirstų kelią nesąžiningai kelionių agentūros „Go Planet Travel“ veiklai, pareiškė ūkio ministras Evaldas Gustas. Tuo metu kreditų biuras „Creditinfo“ sako, jog dėl „Go Planet Travel“ veiklos sustabdymo Turkijoje ir Graikijoje įstrigę keliautojai nemalonumų galėjo išvengti, pasidomėję bendrovės kredito istorija.

„Šiaip situacija buvo žiūrima ir pastoviai žiūrima, mes tokių operatorių turime apie 170 Lietuvoje ir visą laiką jų finansinė būklė yra stebima. Būtent dėl šitos kompanijos nemokumo ar kitokių dalykų jokios informacijos neturėjome“, - Vyriausybėje pirmadienį žurnalistams sakė ūkio ministras.

Ministro vertinimu, departamentas dirba gerai ir tinkamai suvaldė situaciją.

„Aš vertinu gerai, nes iš tikro situacija buvo suvaldyta. Kaip žinote, kelionių organizatorius pasielgė labai nesąžiningai - jau žinodamas, kad yra nemokus, jisai dar penktadienį vieną grupę žmonių išskraidino į Antaliją ir paliko likimo valiai. Tai būtent Turizmo departamento pastangų dėka situacija buvo suvaldyta“, - aiškino E.Gustas.

Pasak ministro, departamentas įpareigotas kreiptis į teisėsaugą dėl galimai nusikalstamų bendrovės veiksmų.

E.Gustas sako, kad nuostolius poilsiautojams turėtų atlyginti draudimo kompanijos, be to, dalį nuostolių tikimasi išieškoti iš pačios „Go Planet Travel“, iškėlus bankroto bylą. Jis patikino, kad licencijų išdavimas kelionių organizatoriams yra „pakankamai griežtas“.

„Licencijų išdavimas yra sugriežtintas ir jisai pakankamai griežtas, tiktai tiek, kad yra situacija tokia, kad ne visada operatyviai galima gauti informaciją apie finansinę būklę būtent šitų organizatorių“, - aiškino E.Gustas.

Jis pabrėžė, kad aktualiausios informacijos apie problemas „Go Planet Travel“ neturėjo ir Valstybinė mokesčių inspekcija, nes kelionių organizatoriai teikia ketvirtines veiklos ataskaitas.

Tuo metu „Creditinfo“ vyriausioji kredito rizikos analitikė Rasa Maskeliūnienė sako, kad aukščiausią įmonės „Go Planet Travel“ bankroto riziką indikuojantis reitingas buvo nustatytas dar pavasarį. Pasak jos, aukštą bankroto rizikos įvertinimą didžiąja dalimi lėmė turto areštų ir teismų informacija, vadovų kaita, neigiamos verslo sąsajos su anksčiau bankrutavusiomis bendrovėmis.

„Creditinfo“ vertinimu, turizmo sektoriuje yra ir daugiau bendrovių, kurių ateities perspektyva yra miglota.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra