„SeeNext“ teigimu, tyrimo metu penkių didžiausių šalies prekybos tinklų parduotuvėse Vilniuje ir Kaune apsilankę slapti pirkėjai įsigijo dažno vartojimo prekių krepšelį. Jį sudarė 22 prekės iš skirtingų maisto kategorijų – pieno, mėsos, grūdinės kilmės, bakalėjos produktai, vaisiai, daržovės ir gėrimai.
Atlikto tyrimo metu paaiškėjo, kad sausio 7 d. pieno produktus pigiausiai galima įsigyti „Lidl“ – už juos buvo sumokėta 4,81 euro. Tai yra 1,02 euro pigiau nei brangiausiai pieno produktus siūlančio prekybos tinkle.
Sausio 7 d. „Lidl“ buvo tarp prekybos tinklų, siūlančių mažiausią tirtų mėsos produktų kainą – čia ji siekė 10,02 euro ir buvo 0,34 euro mažesnė nei brangiausiai mėsos produktus parduodančiame prekybos tinkle.
„Lidl“ archyvo nuotr.
„Lidl“ taip pat pigiausi buvo vaisiai bei daržovės – slapti pirkėjai sausio 7 d. už juos sumokėjo 1,67 euro. Ši suma buvo 0,31 euro mažesnė, lyginant su brangiausiai vaisius ir daržoves siūlančiu prekybos tinklu.
Atlikto tyrimo metu „Lidl“ taip pat buvo tarp prekybos tinklų, siūlančių mažiausią tirtų grūdinės kilmės produktų kainą. „Lidl“ už juos buvo sumokėta 3,13 euro arba 0,37 euro mažiau nei brangiausiai grūdinės kilmės produktus siūlančiame prekybos tinkle.
Privatūs prekės ženklai – raktas į aukštą kokybę ir žemas kainas
Galimybę pasiūlyti žemiausią dažno vartojimo prekių krepšelio kainą užtikrina privatūs prekės ženklai – jie sudaro net 90 proc. „Lidl“ asortimento Lietuvoje.
Žemą privačių prekės ženklų produktų kainą lemia tai, kad tarptautinė „Lidl“ grupė dalį privačių prekės ženklų užsako dideliais kiekiais tūkstančiams parduotuvių įvairiose šalyse. Dėl didelio masto užsakymų mažėja vieno produkto savikaina, o tai leidžia klientams pasiūlyti itin patrauklias kainas.
„Lidl“ archyvo nuotr.
Prekybos tinklas iš tiekėjų ir gamintojų perka tik produkto receptūrą, o pakuotes užsako pagal specialų užsakymą. Dėl šios priežasties vartotojui nereikia mokėti už žinomo prekės ženklo rinkodaros kaštus ar padengti kitas su gamyba nesusijusias išlaidas.
Be to, privatūs prekės ženklai gaminami tose pačiose gamyklose, kaip ir žinomų tarptautinių prekės ženklų bei pasižymi identiška ar net geresne sudėtimi. Savo privačių prekės ženklų kokybę „Lidl“ garantuoja taikydama gamintojams ir tiekėjams – tiek esantiems Lietuvoje, tiek užsienyje – itin griežtus reikalavimus.
„Lidl“ archyvo nuotr.
Šiuo metu Lietuvoje veikia 79 „Lidl“ parduotuvės 29 šalies miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Alytuje, Marijampolėje, Kėdainiuose, Telšiuose, Kretingoje, Mažeikiuose, Tauragėje, Jonavoje, Panevėžyje, Ukmergėje, Utenoje, Plungėje, Palangoje, Elektrėnuose, Visagine, Šilutėje, Radviliškyje, Vilkaviškyje, Druskininkuose, Rokiškyje, Kaišiadoryse, Nemenčinėje, Gargžduose, Molėtuose ir Jurbarke.
Naujausi komentarai