Pereiti į pagrindinį turinį

Vaikų gyvenimui po pamokų „Maxima“ skiria 130 tūkst. eurų – paraiškų laukia iki balandžio 21 dienos

2024-03-30 03:00
DMN inf.

Lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ jau dešimtą pavasarį kviečia bendruomenes teikti paraiškas socialiniame projekte „Mes – bendruomenė“ ir gauti iki 10 tūkst. eurų finansinę paramą savo svajonių bei idėjų išpildymui. Per iniciatyvos gyvavimo laikotarpį „Maxima“ prisidėjo jau prie 101-os bendruomenės projekto įgyvendinimo įvairiuose šalies kampeliuose. Šiais metais laukiama paraiškų, dedikuotų vaikų popamokiniam užimtumui, emocinei gerovei bei neformaliam ugdymui, o bendruomenių idėjų įgyvendinimui „Maxima“ skiria 130 tūkst. eurų.

Įmonės nuotr.

Per beveik dešimtmetį prekybos tinklas „Maxima“ prisidėjo prie 101-os bendruomenės projekto įgyvendinimo įvairiuose Lietuvos kampeliuose – nuo pėsčiųjų takų iki kūrybinių dirbtuvių įrengimo, nuo mylimos aplinkos sutvarkymo iki užimtumo centruose ar bibliotekose kilusių idėjų įgyvendinimo.

„Dešimtmetį gyvuojantis socialinis projektas „Mes – bendruomenė“ įdomus ir svarbus tuo, jog idėjos bei poreikiai kyla iš žmonių kasdienio gyvenimo, juos supančios aplinkos, įpročių, vertybių. Bendruomenės, turinčios entuziazmo kurti idėjas, bei ryžto jas įgyvendinti yra pasitikinčios, stiprios visuomenės pagrindas. Tikime, kad prisidedame prie šio pasitikėjimo augimo – finansinė parama suteikia svajonėms realumo ir padeda bendruomenėms kurti realius pokyčius savo aplinkoje“, – kalbėjo Jolanta Bivainytė, „Maxima LT“ generalinė direktorė.

Tikime, kad prisidedame prie šio pasitikėjimo augimo – finansinė parama suteikia svajonėms realumo ir padeda bendruomenėms kurti realius pokyčius savo aplinkoje.

Jau keletą metų iniciatyvų konkursas „Mes – bendruomenė“ yra dedikuojamas vis kitokiai temai – pavyzdžiui, pernai bendruomenės buvo kviečiamos teikti projektus tvarumo ir atsakingo išteklių naudojimo kryptimis.

Idėjų semiasi iš aplinkos

Praėjusiais metais iniciatyvų konkurse dalyvavę ir finansinę paramą laimėję Vievio gyventojai turėjo idėją išvalyti Vievio ežero dalį, prie kurio įsikūręs miestelis. Gavusi paramą bendruomenė subūrė apie 30 profesionalių narų komandą, taip pat prie talkos prisijungė dar apie 100 vietinių gyventojų. Bendruomenės nariai dalijosi, kad tokio masto ežero valymo darbų niekada nėra buvę, iš ežero dalies greta miestelio buvo ištraukta per 8 tonas šiukšlių, kurių dalis likusi dar nuo sovietmečio.

O štai Pabaisko tėvus jungianti bendruomenė „Šeimų bendrystė“, įkūrusi savo vaikų ugdymo įstaigas – „Tėkmės“ darželį bei mokyklą, svajojo įkurti unikalią erdvę lauke, kurioje vaikai galėtų auginti daržoves, kasdien jomis rūpintųsi ir turėtų galimybę susipažinti su daržininkyste, stebėti gamtos ciklus. Bendruomenė pateikė konkursui projektą „Daržo fenomenas“, kuris tapo vienu iš praėjusių metų nugalėtojų.

Švenčionėliuose įsikūrusi kūrybinė bendruomenė „Miško uostas“ pernai „Maximos“ konkurse dalyvavo bei laimėjo su idėja įkurti dirbtuves, kuriose bendruomenės nariai galėtų dalintis įrankiais, reikalingais mokytis vieniems iš kitų ir kūrybiškai prikelti naujam gyvenimui buityje naudojamus daiktus, atnaujinti autentiškus pastatų elementus ir dar plačiau komunikuoti tvarumo bei daiktų antrinio panaudojimo idėjas. Tai buvo apie metus puoselėta svajonė, tad gavusi finansinę paramą, bendruomenė aiškiai žinojo, kaip ją panaudos: įsigijo įrankių, kurie būtų per brangūs pirkti pavieniui, bei izoterminį konteinerį, kurį ir pritaikė sandėliui bei darbo erdvei sukurti.

Bendruomenių poreikius išgrynino apklausa

Šiais metais iniciatyva dedikuota vaikų užimtumo projektams, paįvairinantiems jų gyvenimą po pamokų, prisidedantiems prie prasmingo vaikų laisvalaikio.

„Norėdami geriau suprasti bendruomenių poreikius, atlikome ankstesnių metų projekto dalyvių apklausą, kuri parodė, jog aktualiausia su vaikais susijusi problema yra užklasinių veiklų trūkumas, ypač tokių, kurios

skatintų mažųjų fizinį sveikatingumą bei judrumą, taip pat ugdytų jų pilietiškumą. Opi problema yra ir vaikų su negalia ar specialiaisiais poreikiais integravimas į visuomeninį gyvenimą, taip pat savanorystės ar socialinių veiklų trūkumas. Svarstydami apie kitų metų projekto idėjų kryptis, taip pat atsižvelgsime į šiuos bendruomenių išsakytus poreikius“, – teigia J. Bivainytė.

Apklausoje bendruomenės taip pat įvardijo, jog trūksta neformalių užsiėmimų sprendžiančių vaikų skaitymo bei rašymo sunkumus, žalingų įpročių ar patyčių problemas.

Startuoja paraiškų priėmimas

Visos Lietuvos bendruomenės iki balandžio 21 d. yra kviečiamos teikti paraiškas su idėjomis, kaip kokybiškai paįvairinti savo mažųjų bendruomenės narių gyvenimą po pamokų ir sukurti prasmingo laisvalaikio užsiėmimų. Projektai gali būti orientuoti į kūrybiškumą ar įvairius įgūdžius lavinančių veiklų organizavimą, susibūrimo vietų ar bendrų erdvių įkūrimą, laisvalaikio, sveikatingumo, sporto ar aktyvių veiklų zonų įrengimą, popamokinėms veikloms reikalingos įrangos įsigijimą ir t.t.

Projekte gali dalyvauti pelno nesiekiančios organizacijos, turinčios juridinio asmens statusą, esančios paramos gavėjomis pagal Lietuvos Respublikos labdaros ir paramos įstatymą ir įrodančios, jog yra pajėgios finansiškai prisidėti prie projekto įgyvendinimo mažąja investicijų dalimi – 30 proc. reikalingų lėšų. Iniciatyvų konkurse gali dalyvauti ir savivaldybių administracijos, tačiau tik teikdamos bendrą paraišką su viena ne pelno siekiančia organizacija.

Pasibaigus paraiškų priėmimo laikotarpiui kompetentinga išorės ekspertų komisija iš visų gautų bendruomenių idėjų atrinks trumpąjį sąrašą, kurį vertins ir iš „Maximos“ narių sudaryta komisija, projekto eigoje taip pat bus paskelbtas balsavimas internetu. Susumavus išorės ekspertų, „Maximos“ komisijos ir balsavimo internete balus, paaiškės, kurios idėjos gaus finansavimą. Kiekvienam nugalėjusiam projektui bus skiriama iki 10 tūkst. eurų finansinė parama. Šiomis lėšomis bus finansuojama iki 70 proc. visos projekto vertės. Daugiau informacijos apie projektą, jo nuostatas bei paraiškų teikimo anketą galite rasti internete adresu: https://www.maxima.lt/mes-bendruomene

Straipsnis užsakytas

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų