Automobilis – finansinė našta? Yra alternatyvų

 • Teksto dydis:

Maždaug 20 proc. Lietuvos gyventojų gyventojų savo transporto priemonei išlaikyti per mėnesį yra pasirengę išleisti tik iki 50 eurų.

Optimalu – bent 140 eurų

Tai atskleidė "Swedbank" užsakymu atliktas gyventojų nuomonės tyrimas. Jį atliko visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovė "Spinter tyrimai". Buvo apklausti 1 009 respondentai nuo 18 iki 75 metų.

"Trūkstant lėšų transporto priemonei išlaikyti ir rūpintis, kad techninė būklė būtų gera, gali būti sudėtinga užtikrinti, kad ji atitiktų saugios ir netaršios eksploatacijos standartus. Tokiu atveju gyventojams vertėtų apsvarstyti pigesnes transporto alternatyvas ar pasirinkti aplinkai draugiškesnius keliavimo būdus. Didėjantys taršos mokesčiai taip pat taps vis svarbesniu veiksniu, sprendžiant dėl išlaidų transporto reikmėms", – teigė Tomas Pulikas, "Swedbank" vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento direktorius.

Ketvirtadalis Lietuvos gyventojų (25 proc.) galėtų skirti nuo 100 iki 200 eurų. Į automobilio išlaikymo kainą įskaičiuojami degalai, einamasis remontas, draudimas ir automobilio įsigijimo kaina.

"Transporto reikmėms ir automobiliui išlaikyti paprastai rekomenduojama skirti 15 proc. asmens ar šeimos mėnesio pajamų. Agentūros "Eurostat" duomenimis, maždaug tokią dalį pajamų transporto reikmėms vidutiniškai ir skiria vienas šalies gyventojas − per mėnesį ši suma sudaro apie 140 eurų", − sakė T.Pulikas.

Didėjantys taršos mokesčiai taip pat taps vis svarbesniu veiksniu, sprendžiant dėl išlaidų transporto reikmėms.

Renkasi išperkamąją nuomą

10 proc. respondentų automobiliui išlaikyti per mėnesį galėtų skirti nuo 200 iki 500 eurų. Dar daugiau nei 500 eurų per mėnesį automobilio išlaikymo reikmėms nurodo galintys skirti 1 proc. šalies gyventojų.

Pasak T.Puliko, galima daryti prielaidą, kad nemaža dalis šių dviejų grupių gyventojų iš automobiliui skiriamų mėnesio lėšų turėtų galimybę padengti ir įmoką už naują automobilį.

"Swedbank" duomenimis, vidutinė išperkamosios nuomos būdu įsigyjamo automobilio sutarties suma siekia apie 17 tūkst. eurų, ir penkerių metų sutarties laikotarpio mėnesio įmoka už automobilį sudaro apie 300 eurų", − komentavo T.Pulikas.

Jis pabrėžė, kad per pastaruosius kelerius metus automobilių finansavimo rinkoje įvyko lūžis – išperkamoji nuoma, kaip finansavimo priemonė automobiliui įsigyti, aplenkė paskolas automobiliams. Remiantis praeitų metų "Swedbank" duomenimis, išperkamosios nuomos paslaugą rinkosi beveik 60 proc. automobilių pirkėjų.

"Tai rodo, kad vis daugiau gyventojų renkasi naujus automobilius, kurie atitinka šiuolaikinius saugumo ir emisijų standartus, ir vairuotojų požiūris į transporto priemonės eksploataciją ir priežiūrą tampa atsakingesnis", − teigė finansavimo ekspertas.

Naujos tendencijos

Didėja susidomėjimas aplinkai draugiškomis transporto priemonėmis: 30 proc. gyventojų planuoja, kad kitas jų automobilis galėtų būti su hibridine variklio technologija arba varomas tik elektra.

Vis dėlto aplinkai draugiški hibridiniai automobiliai ar elektromobiliai dėl šiuo metu didelės jų kainos nėra lengvai įperkami visiems šalies gyventojams.

T.Puliko nuomone, siekiant sumažinti CO2 emisijų kiekį galima rinktis ir automobilį su nedidelės galios benzininiu varikliu, kurio emisijų kiekis neviršija 130 g/km. Tokio tipo automobiliams taikomos ir palankesnės finansavimo sąlygos, ir mažesni taršos mokesčiai.

"Ilgai vyravusi nuostata, kad geriau aukštesnės klasės, bet senesnis automobilis, po truputį keičiasi. Matome, kad vis daugiau gyventojų renkasi persėsti į naujus automobilius su mažesne emisija", – sakė "Swedbank" vartojimo paskolų ir automobilių finansavimo departamento direktorius T.Pulikas.NAUJAUSI KOMENTARAI

Rūrkla

Rūrkla portretas
Su dar, neįvardytais įbrėžimais daugiau, gi kam reikalinga ta transporto priemonė

Algis

Algis portretas
"Spinter tyrimai"! Kur gi ne! :)))))))

vytautas

vytautas portretas
Su minimaliu atlyginimu arba 350e pensija gali tik pasvajoti arba paskaitinėti nupirktus reklaminius straipsnius
VISI KOMENTARAI 3
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių