Automobiliai maždaug tris kartus dažniau neužsiveda, kai oro temperatūra krenta žemiau 15 °C temperatūros. Dažniausiai dėl to kenčia miesto gyventojai, kurie savo automobilius laiko kiemuose ar gatvėse.
Ypač kenčia dyzelinu varomi automobiliai arba automobiliai, senesni nei 10 metų. Tokiais rytais kiemuose galime matyti ne vieną vairuotoją prisikuriantį automobilį laidų pagalba. Dėl automobilių gali kilti dar daugiau nemalonių staigmenų, jei nespėsime jais pasirūpinti iš anksto. Taigi, kokius darbus reikėtų padaryti?
Automobiliai maždaug tris kartus dažniau neužsiveda, kai oro temperatūra krenta žemiau 15 °C temperatūros.
Tepalai. Privalu juos pasikeisti. To nereikės, jei juos keitėte visai neseniai. Naujuose tepaluose nebus prisikaupę įvairių nuosėdų, vandens kondensato, dėl to ir esant dideliems šalčiams tepalai tarnaus geriau. Patikrinkite akumuliatorių. Tai jautriausia šalčiui automobilio dalis, ypač jei jis eksploatuojamas ilgą laiką. Akumuliatorių reikėtų keisti kas trejus metus, o geresnės kokybės jums tarnaus ir 4–5 metus.
Valytuvai. Pasikeiskite juos. Langų valytuvai, tiksliau, jų guma, geriausiai savo funkcijas atlieka maždaug metus, dėl to, jei valytuvų gumas keitėte gana seniai, pasikeiskite jas. Nauji langus gerai nuvalys ir bus garantuotas matomumas.
Aušinimo skystis. Jei yra būtinybė, pakeiskite aušinimo skystį, nes nuo vasaros likęs aušinimo skysčio ir distiliuoto vandens mišinys gali užšalti.
Kaitinimo žvakės. Jei jos neveikia visu pajėgumu, automobilio variklis gali neužsivesti, o žvakėmis variklyje oras pašildomas iki reikiamos temperatūros.
Degalų filtras. Patikrinkite, ar jis geras, ar laikas jį pakeisti nauju. Ypač tai aktualu dyzelinių automobilių vairuotojams. Kadangi esant žemai temperatūrai degaluose kristalizuojasi parafinas, dėl kurio gali užsikimšti filtras, dėl to automobilio variklis neužsives. Svarbu naudoti kokybiškus degalus ir degalų filtrą prieš žiemą pakeisti nauju.
Durų spynelės ir gumos. Automobilio durų ir bagažinės gumas ištepkite specialiu silikonu, kuris neleis patekusiam vandeniui užšalti, antraip, gali neatsidaryti durelės. Taip pat į durų ir bagažinės spyneles įlašinkite ar įpurkškite specialaus skysčio, kuris padės neužšalti spynelėms.
Nevažinėkite pustuščiu degalų baku. Jei degalų bakas pustuštis, jame bus oro ir ten esantys vandens garai dėl temperatūros svyravimų kondensuosis, virs vandeniu. Vanduo, esant neigiamai temperatūrai, užšąla, dėl to automobilis gali neužsivesti.
Turėkite būtiniausius daiktus. Jei šiltuoju metų laiku nesivežiojote sniego ir ledo grandiklio bagažinėje, laikas juos įsigyti. Nepakenks ir šluotelė sniegui valyti, pirštinės, užvedimo laidai, gal net ir kastuvas. Taip pat nuplaukite ir kruopščiai nusausinkite automobilį, o jei pastebėsite įbrėžimų, būtų gerai juos nedelsiant susitvarkyti, nes automobilis žiemą nuo druskų greičiau pradeda rūdyti. Kad to išvengtumėte, geriausia automobilį padengti antikorozine danga. Ir nepamirškite, kad mažiau vargo turėsite su apšalusiais automobilio langais, jei po kelionės bent keliolikai sekundžių paliksite atidarytas dureles – taip prasivėdins automobilis ir išgaruos iš jo drėgmė. Kitą dieną nerasite užšalusių langų iš vidaus. Pasirūpinkite savo automobiliu ir neturėsite vargo net ir šalčiausiomis metų dienomis.
Naujausi komentarai