Tai įtvirtinta Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės įsakyme. Juo siekiama skatinti valstybinės kalbos vartojimą, stiprinti užsieniečių integraciją į visuomeninį gyvenimą bei užtikrinti geresnį bendradarbiavimą su ES valstybėmis narėmis.
„Šis sprendimas padės sumažinti išorės grėsmių poveikį nacionaliniam saugumui. Laikomės aiškios ir vertybiškai pagrįstos pozicijos – viešosios paslaugos Lietuvoje negali būti teikiamos šalies agresorės kalba. Kaip ES valstybė, užtikriname galimybę gauti paslaugas visomis oficialiomis ES kalbomis. Lietuvoje gyvenantiems ir ES laikinąją apsaugą turintiems ukrainiečiams bus sudarytos išimtys“, – pranešime cituojama ministrė.
Ministrės įsakymas numato, kad vairavimo egzamino teorinę dalį bus galima laikyti lietuvių arba kita ES oficialia kalba. Praktinio egzamino metu asmenims, nemokantiems valstybinės kalbos, bus leidžiama dalyvauti kartu su vertėju, galinčiu versti iš ar į pasirinktą ES oficialią kalbą. Tiems asmenims, kurie egzaminui ruoštis pradėjo pagal esamą tvarką, ketinama numatyti pereinamąjį laikotarpį.
Valstybės kontroliuojamos įmonės „Regitra“ duomenimis, pernai teorijos vairavimo egzaminai rusų kalba buvo laikyti 10 381 kartą, o šiemet per 11 mėnesių – 11 560. Daugiausiai užsieniečių rusų kalba egzaminus laiko siekdami gauti B kategoriją (lengvieji automobiliai), C kategoriją (sunkvežimiai) ir A kategoriją (motociklai).
Vidaus reikalų ministerija visoms pavaldžioms įstaigoms taip pat išplatino rekomendaciją teikti paslaugas ir aptarnauti gyventojus valstybine lietuvių kalba arba kitomis oficialiomis ES kalbomis.
Naujausi komentarai