Pereiti į pagrindinį turinį

Kur dėti išregistruotą nenaudojamą automobilį?

2015-04-09 09:00
DMN inf.
Kur dėti išregistruotą nenaudojamą automobilį?
Kur dėti išregistruotą nenaudojamą automobilį? / DMN archyvo nuotr.

Seni, nenaudojami automobiliai, kuriems nėra atlikta techninė apžiūra ar nėra apdrausti privalomuoju draudimu, išregistruojami iš transporto priemonių registro. Tokių išregistruotų automobilių atliekas privalu tinkamai sutvarkyti, kitaip savininkui gresia baudos už aplinkos teršimą.

Pagal Lietuvoje galiojančią tvarką, techniškai netvarkingi, neapdrausti automobiliai yra išregistruojami iš transporto priemonių registro. Iš pradžių reikalavimų neatitinkantiems automobiliams sustabdomas leidimas dalyvauti eisme, o per nustatytą laiką nepašalinus pažeidimų, automobilis gali būti išregistruojamas. VĮ „Regitra“ apie tai praneša atsiųsdama specialų pranešimą paštu.

Seno, nevažiuojančio automobilio savininkas, gavęs pranešimą apie automobilio išregistravimą, privalo nuspręsti, kaip elgsis su savo automobiliu. Išregistravus transporto priemonę, jos turtinės teisės nesikeičia, ji ir toliau išlieka jos savininko nuosavybė, tačiau negali dalyvauti viešajame eisme. Ją galima parduoti, dovanoti ar pan. Tačiau jei automobilis riogsos kieme, jo savininkas gali sulaukti baudos už aplinkos teršimą.

„Nenaudojamas automobilis, nesvarbu, ar jis išregistruotas ar ne, kieme ne tik užima vietą, bet ir teršia aplinką, todėl jo savininkai gali sulaukti baudų už aplinkos teršimą, – sako Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių tvarkytojų asociacijos (ENTPTA) vadovas Vladimiras Jankoitas. Jam pritaria Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos vadovas Alfredas Skinulis, kuris atkreipia dėmesį į tai, kad senuose automobiliuose yra pavojingų medžiagų, kurios gali daryti žalą aplinkai, taip pat sužeisti kiemuose žaidžiančius vaikus.

„Nutirpus sniegui prasideda kiemų tvarkymas, tad ragintume juose nepalikti ir nevažiuojančių automobilių, kuriuos privalu tinkamai sutvarkyti, kad nevertingos dalys nebūtų išmestos į sąvartynus ar neatsidurtų pamiškėse ar pakelėse“, – sako A.Skinulis.

Pagal teisės aktus, kurių įgyvendinimą prižiūri Aplinkos ministerijai pavaldžios institucijos bei policija, seno, nebevažiuojančio automobilio savininkas gali būti nubaustas pagal Administracinių teisės pažeidimų kodeksą, kuriame numatoma, kad neeksploatuojamos, paliktos be priežiūros transporto priemonės laikymas bendro naudojimo vietose užtraukia baudą transporto priemonės savininkui nuo septyniasdešimt dviejų iki šimto keturiasdešimt keturių eurų.

Kad taip nenutiktų, reikia pasirūpinti deramu seno automobilio atliekų sutvarkymu. Tai galima padaryti visai paprastai, pasinaudojant  Gamintojų ir Importuotojų Asociacijos  kartu su ENTPA jau kurį laiką sukurtos efektyvios senų automobilių tvarkymo sistemos paslaugomis, sudarančios galimybes automobilius priduoti kiekvienoje Lietuvos apskrityje

 

 

ENTPTA vienija įmones, užsiimančias eksploatuoti netinkamų transporto priemonių apdorojimo veikla. Eksploatuoti netinkamų transporto priemonių apdorojimo veikla apima transporto priemonių surinkimą, vežimą, ardymą, išmontavimą, atliekų rūšiavimą, pridavimą ir priskiriama prie veiklos, kuri dėl savo pobūdžio, masto ar numatomos vietos ypatumų gali daryti reikšmingą poveikį aplinkai, todėl vykdant šią veiklą reikalaujama turėti specialius įrenginius, veiklą vykdyti tik tam leistinose vietose, turėti taršos leidimus, licencijas, kvalifikuotus darbuotojus, teikti įvairias apskaitas bei ataskaitas, nuolat stebėti ir vykdyti teisės aktų reikalavimų pakeitimus. Tokių įmonių veikla kasmet yra tikrinama valstybės priežiūros institucijų, reikalaujama ataskaitų, įvairių kitų dokumentų įrodančių tinkamą veiklos vykdymą.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų