Nuo šių metų įsigaliojo nauja tvarka, pagal kurią medicininės pažymos galiojimas susiejamas su vairuotojo pažymėjimu.
Sausio 1 dienos duomenimis, Lietuvoje yra apie 70 tūkstančių vairuotojų, kurie norėdami dalyvauti eisme turi apsilankyti pas medikus ir gauti reikiamą pažymą.
Pasak policijos, nors specialių reidų tikrinti vairuotojus, kurių medicininė pažyma negalioja, nenumatoma, tačiau jei vairuotojas viršija greitį ir jį užfiksuoja greičio matuoklis, automatiškai tikrinamas ir vairuotojo pažymėjimo galiojimas.
Numatoma atsakomybė už tokį nusižengimą – 30–50 eurų. Pirmą kartą gali būti skiriama 15 eurų bauda, tai yra, pusė minimalios nuobaudos, tokia pati kaip laiku nepasikeitus vairuotojo pažymėjimo.
„Prastas regėjimas, lėtinės ligos, kitokie negalavimai gali turėti reikšmingos įtakos saugumui keliuose. Taigi, nors policija neplanuoja specialiai stabdyti vairuotojų ir tikrinti jų pažymėjimų galiojimo, kviečiame visus būti pilietiškais ir pasitikrinti sveikatą dėl savęs bei aplinkinių saugumo“, – pranešime cituojamas Policijos departamento Viešosios tvarkos biuro viršininkas Vytautas Grašys.
Per pastaruosius metus sveikatą pasitikrino apie 365 tūkst. Lietuvos vairuotojų, tai yra apie 84 proc. visų šią pareigą turėjusių atlikti žmonių, per gruodį sveikatą pasitikrinimo rekordinis skaičius žmonių – 30 tūkst. 485.
„Labai raginame suskubti tuos, kurie nesuspėjo to atlikti. O mes ir toliau rūpinsimės vairuotojais bei siųsime priminimus tiems, kurie yra palikę savo kontaktus. Būkime pilietiški ir prisidėkime prie saugaus eismo keliuose“, – teigė „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas.
Vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikia atlikti kas dešimt metų, nuo 66 iki 79-erių metų sveikatą pasitikrinti reikia kartą per penkerius metus, o vyresniems nei 80 – kas dvejus metus.
Naujausi komentarai