Vilkyčiuose surengtose Europos automobilių kroso čempionato varžybose Fortūna lietuvių neglobojo

Vilkyčiuose surengtose Europos automobilių kroso čempionato antro etapo varžybose sėkmingiausiai pasirodė Nyderlandų, Latvijos ir Čekijos sportininkai.

Klaipėdietis tebepirmauja

Šilutės rajone įrengtoje trasoje lenktyniavo per 70 dalyvių iš dešimties šalių, jie varžėsi bagiais ir kėbuliniais automobiliais.

"Touring Autocross" (kėbulinių automobilių) varžybas laimėjo Petras Šimurda ("Škoda Fabia"): jis 7 ratus (kiekvienas – 1 063 m) nuvažiavo per 5 min. 00,688 sek.

Antrą vietą užėmė kitas Čekijos atstovas Lukašas Červeny (5 min. 11,497 sek.), trečią – estas Andris Ounas (5 min. 11,979 sek.).

Vilkyčių trasoje lenktyniavo per 70 dalyvių iš dešimties šalių. Jie varžėsi bagiais ir kėbuliniais automobiliais.

Klaipėdietis Paulius Pleskovas per kvalifikacijos varžybas neišvengė avarijos, smarkiai aplamdė savo "Ford Focus" ir negalėjo tęsti lenktynių.

Tačiau P.Pleskovas išsilaikė bendros įskaitos lyderio pozicijoje – po dviejų etapų turi 57 taškus. Arčiausiai – A.Ounas (53 tšk.) ir L.Červeny (51 tšk.).

Startavo ne vien vyrai

"Super Buggy" lenktynes laimėjo latvis Ervinas Grencis (7 ratai – 4 min. 44,808 sek.), "Buggy 1600" – olandas Timo Paehleris (7 ratai – 4 min. 47,556 sek.), "Junior Buggy" – kitas Nyderlandų atstovas Stynas Jaspersas (7 ratai – 4 min. 45,556 sek.).

Tradicija: Vilkyčių trasoje vykusios varžybos, kaip ir anksčiau, sutraukė šimtus žiūrovų. / lasf.lt nuotr.

"Buggy 1600" varžybose dalyvavo ir molėtiškis Saulius Žunda, tačiau tarp finalininkų nepateko ir užėmė 12-ą vietą.

Tarp "Junior Buggy" dalyvių buvo čekė Eliška Pytlounova – ji nugalėtojui S.Jaspersui pralaimėjo 15,827 sek.

Sustojo: ne visiems lenktynių dalyviams pavyko sklandžiai finišuoti. / lasf.lt nuotr.

Laukia Prancūzija

Europos čempionato neįskaitinės Nacionalinės klasės finale triumfavo Ligitas Kordušas ("Honda Civic", 7 ratai – 5 min. 34,423 sek.).

Nežymiai atsiliko Eligijus Abartis ("Lada Samara", 5 min. 35,828 sek.). Trečią vietą užėmė Deividas Kusas ("Seat Ibiza", 5 min. 48,813 sek.).

Incidentas: P.Pleskovas, anot jo paties, – dėl vieno išprotėjusio italų vaikino išprovokuoto susidūrimo, negalėjo tęsti varžybų. / pleskovasmotorsport.lt nuotr.

Kitas etapas, kuriame varžysis "Super Buggy", "Buggy 1600" ir "Junior Buggy" lenktynininkai, numatytas liepos 17–18 d. Prancūzijoje, vėliau – rugpjūčio 21–22 d. Čekijoje.

Artimiausias "Touring Autocross" klasės startas – rugsėjo 4–5 d. taip pat Čekijoje.