Vilniaus centre esanti Raudonojo Kryžiaus ligoninė – uždaryta. Dabar čia galima sutikti tik apsukrius verslininkus, kurie pusvelčiui perka žmonėms gydyti ir prižiūrėti naudotą įrangą, rašo lrytas.lt.
Pusę ligoninės kabineto užimantis vokiškas „Philips“ rentgeno aparatas kainuoja 400 litų. Verslininkai Santariškėse vykstančiame aukcione kiek pakelia kainą ir įsigyja jį už 1 tūkst. litų. Aparate – daug brangių metalų. Jį išardžius ir išvežus į metalo laužo supirkimo punktą gresia kelių šimtų procentų pelnas.
O kodėl šio 1996 m. Vokietijoje pagaminto aparato nebuvo galima perduoti kokiai nors provincijos gydymo įtaigai?
„Mes patys nežinome. Jis iki ligoninės uždarymo veikė ir buvo naudojimas“, - pripažįsta ligoninės patalpų iškraustymu besirūpinantys darbininkai.
Raudonojo Kryžiaus ligoninė Vilniaus centre, netoli arkikatedros, veikė 75 metus. Ji į Vilnių persikėlė iš Klaipėdos, kai dabartinė sostinė buvo grąžinta Lietuvai.
Teigiama, kad uždaryti ligoninę ketinta dar sovietmečiu, kai buvo pastatytos Santariškių klinikos, tačiau medikai ją apgynė. Prieš beveik dešimt metų buvo nuspręsta ligoninę paversti Santariškių filialu. Politikai aiškino, kad to reikėjo norint Santariškes padaryti daugiaprofiline ligonine, gauti Europos Sąjungos paramą. Po to nutarta ligoninę iš miesto centro iškelti, nes taip naudoti patalpas esą yra neracionalu.
Naujausi komentarai