Britų kino kūrėjai Vilniuje filmuos karališkąsias Europos dramas: miestas idealus epinei istorijai

Šią vasarą Vilnius taps pagrindine „Sky History“ atkuriamosios dokumentikos TV serialo „Royal mob“ (liet. „Karališkoji gauja“) lokacija. Dokumentinės serijos atskleidžia spalvingą ir paslaptingą istoriją apie Anglijos karalienę Viktoriją ir keturias jos mylimiausias anūkes – ryžtingąsias seseris Hesse.

Kaip skelbiama savivaldybės pranešime, šį kartą išskirtinės Vilniaus vietos taps namais Anglijos, Rusijos ir Vokietijos karališkosioms šeimoms. Įvairiuose istoriniuose interjeruose bus atkuriami šių šalių karališkųjų rūmų kambariai, o filmo kūrybinė komanda pasirinko Mykolo ir Bernardinų gatves istorinėms miestų scenoms atkurti.

Nufilmuoti tokį įvairialypį istorinį serialą yra didelis iššūkis, todėl serialo prodiuseris Tomas Stubberfieldas džiaugėsi galėdamas filmuoti čia.

„Vilnius yra idealus miestas šiai epinei istorijai. Čia yra nemažai istorinių pastatų, kurie yra skirtingi, o senamiestis apskritai yra unikalus. Visa tai projektui duoda taip reikalingo autentiškumo“, – sakė jis.

Kūrybinė komanda įspėja, kad filmuojant tokio pobūdžio istorinį serialą bus filmuojamos ir susišaudymo scenos, ir prašo gyventojų supratingumo.

Karalienė Viktorija / Shutterstock nuotr.

Šis keturių dalių serialas pasakoja apie įspūdingą karališkąją giminę, kuri valdė kone visą Europą. Per keletą dešimtmečių giminaičių meilės istorijos, vedybos, ginčai bei intrigos sukėlė vieną iš didžiausių pasaulio karinių konfliktų – Pirmąjį pasaulinį karą. Audringa istorija yra pasakojama analizuojant Anglijos karalienės Viktorijos keturių mylimiausių anūkių – seserų Hesse – gyvenimus. Visos seserys ištekėjo už svarbiausių Europos monarchų, o šių dvarų intrigos ir dramatiška kova dėl įtakos seseris pavertė priešėmis.

Dvi savaites Vilniuje filmuojamą serialą režisuoja žinomas britų režisierius Fraser MacDonaldas, projekto prodiuseriai – T. Stubberfieldas ir Kate Bullions. Britai džiaugėsi Vilniaus kompaktiškumu ir tuo, kaip lengva čia filmuoti.

„Nustebino tai, kad visos lokacijos yra taip arti viena kitos. Mūsų projektas tikrai intensyvus ir ambicingas, todėl toks patogumas tampa neįtikėtinai vertingu privalumu. Europoje sunku rasti kitą miestą, kuriame logistika yra tokia patogi. Galiu drąsiai teigti, kad Vilnius yra idealus miestas šiam projektui. Esame labai laimingi galėdami čia dirbti“, – gyrė jie Lietuvos sostinę.

Vilniaus kino biuras įspėja apie filmų scenas, kurių metu gali pasigirsti šūviai, taip pat filmavimų metu kai kur bus draudžiamas transporto priemonių bei pėsčiųjų eismas, rezervuojamos automobilių stovėjimo vietos.



NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių