ES pareigūnė paragino skirti daugiau dėmesio žydų kultūros vietų priežiūrai Lietuvoje

 • Teksto dydis:

Lietuvoje viešinti Europos Sąjungos (ES) kovos su antisemitizmu ir žydų gyvenimo puoselėjimo koordinatorė Katharina von Schnurbein (Katarina fon Šnurbain) atkreipė dėmesį į kai kurių su žydų istorija susijusių paminklų būklę ir paragino skirti daugiau dėmesio jų priežiūrai.

Trečiadienį K. von Schnurbein aplankė Vilniaus getą ir kitas atminties vietas.

Ji pagerbė geto partizanų pasipriešinimo aukas, prie paminklo palikusi gėlių ir mažą akmenėlį – taip pagerbiami žydų tautybės mirusieji ir parodoma, jog paminklas yra lankomas.

Anot Lietuvos žydų bendruomenės (LŽB) pranešimo, ES atstovė atkreipė dėmesį, kad kai kurie paminklai, žydų kultūrai svarbūs objektai nėra geriausios būklės – užrašai išblukę, sunkiai įskaitomi.

ES pareigūnė paragino šio paveldo priežiūrai skirti daugiau dėmesio ir kaip pavyzdį pateikė Vokietijoje galiojančią tradiciją vieną dieną per metus skirti būtent žydų memorialams ir jų prieigai tvarkyti.

Pasak LŽB vadovės Fainos Kukliansky, žydų istoriją menančių paminklų, pastatų, sinagogų priežiūrai ir apsaugai Lietuvoje nėra skiriamas finansavimas, visa tai atliekama privačia iniciatyva.

ES kovos su antisemitizmu ir žydų gyvenimo puoselėjimo koordinatorė į Lietuvą atvyko Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės kvietimu. Tai pirmas K. Schnurbein vizitas šalyje.

Į dabartines pareigas K. von Schnurbein paskirta 2015 metais. Prieš tai ji penkerius metus dirbo Europos Komisijos pirmininko Jose Manuelio Barroso (Chosė Manuelio Barozo) patarėjų grupėje, dar anksčiau buvo Čekijos ES komisaro Vladimiro Špidlos ir ES delegacijos Prahoje atstove spaudai.NAUJAUSI KOMENTARAI

>>>ggg \\\\\.../////

>>>ggg \\\\\...///// portretas
>paaiškinu:-Tarybiniais laikais žydelka,labai FAINA Kuklinska dirbo tardytoja lietuvaičius su malonumu už grotų grūdo.Faina buvo.Ui.

rfvyuhj

rfvyuhj portretas
O kodėl turėtume? Nematau jokios pareigos, tegul prašo lėšų iš Vokietijos ir rusijos - vieni plėšė per karą, kiti po karo - nacionalizavo žydų turtą. Tik kažkodėl tie žydai ir TSRS įsitrindavo į geriausias vietas ir aukščiausius postus, pav. Berija, o iki TSRS griūties sąjungos Valstybinio televizijos ir radijo komiteto vadove buvo žydė. Nepažinau žydų kolūkiečių ar darbininkų, o pardavėjų ir prekybos tiekimo grandžių darbuotojų ir galbūt vadovų - taip.

ggg

ggg portretas
Ponia Kuklianski turbūt ir pati asmeniškai su nariais kartas nuo karto nuvyksta tvarkyti žydų kapų,nes jei ponios neaišku kur dirbusios tarybiniais metais darbas tik reikalauti iš lietuviau,tai jau yra neapykantos kurstymas,Nes dabartinė karta niekuo dėta dėl genocido,kaip ir pati Kuklianski nėra auka,Be to milijardieriai žydai irgi gali padėti tvarkytri kpus ubagų Lietuvai,Kaip gaula kad jai toli iki a,a Veisaitės,
VISI KOMENTARAI 21
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Orai
 • TV
  programa
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Facebook
 • Twitter
 • RSS

Galerijos

Daugiau straipsnių