Pereiti į pagrindinį turinį

M. K. Čiurlionio namai Vilniuje siūlo saugaus kultūrinio patyrimo idėjas

2020-11-19 13:57
DMN inf.

Nors M. K. Čiurlionio namai Vilniuje lankytojams uždari, Čiurlionio namų kolektyvas ir toliau tęsia darbus, siekdami būti lengviau pasiekiamais virtualioje erdvėje, socialiniuose tinkluose, ir kad publikuojamas turinys būtų aktualus, patrauklus ir įdomus, tiek lankytojams, tiek jiems patiems.

Taigi, Čiurlionio namai Vilniuje siūlo šias saugaus kultūrinio patyrimo idėjas. Pirmoji, priminimas, kad beveik prieš metus Čiurlionio namų sukurta mobilioji programėlė „Čiurlionio Vilnius“ gali būti labai geras bičiulis šiomis dienomis. Su ja galite pasivaikštinėti Vilniaus senamiesčio gatvėmis atrasdami vietas, nuspalvintas Čiurlionio veikla. Programėlėje rasite ir daugiau įdomios informacijos apie to laikmečio Vilnių, lietuvių tautinio atgimimo asmenybes ir jų veiklą. Kaip sukūrus programėlę teigė, Čiurlionio namų direktorius Rokas Zubovas, „šios programėlės mintis gimė siekiant pripildyti miestą žmogiškos šilumos. Kartais atrodo, kad kūrėjas tampa artimesniu, supratus, kad esi jam daug kuo tapatus: aplinka, jausmais, kasdiene buitimi.“

Šiomis dienomis, kai kultūrinės įstaigos priverstinai turi užverti duris lankytojams, tokie žodžiai bei siekis įgauna dar stipresnę prasmę. Taigi, Čiurlionio namai siūlo idėją savaitgaliui ir ne tik – saugų kultūrinį patyrimą, pasivaikščiojimą Čiurlionio takais Vilniuje, t. y. įprastą pasivaikščiojimą papildyti čiurlioniškomis akimirkomis, Vilniaus mieste slypinčiais istoriniais atradimais: kada, kur ir kodėl lankėsi Čiurlionis? Kaip miestas atrodė Čiurlionio akimis ir kaip atrodo dabar mūsų laiškais? Ar žinojote, kad vien pagrindinėje, taip dažnai lankomoje Vilniaus gatvėje slypi trys Čiurlionio vietos?

Mobiliąją programėlę „Čiurlionio Vilnius“ galite atsisiųsti iš „Google Play“ ir „App Store“ parduotuvių. Ieškokite „Čiurlionis in Vilnius“. Programėlė yra nemokama.

Antroji, Čiurlionio namai kviečia prisijungti prie kūrybinės iniciatyvos „Mano Čiurlionio namai“, kartu kurti bendrą M. K. Čiurlionio kūrybą pristatančią galeriją. Kaip galite prisijungti prie iniciatyvos? Pasidalinkite savo „Čiurlioniškais momentais“: ar tai būtų fotografijoje užfiksuotos namuose turimų albumų, knygų, plokštelių ir kitų Čiurlionį menančių objektų kolekcijos, ar jūsų pačių atlikti M. K. Čiurlionio muzikiniai kūriniai, o gal tapybos darbai įkvėpti Čiurlionio ženklų, ar užfiksuoti patyrimai, vaikštant Čiurlionio keliais Vilniuje, ar kitame mieste – visa tai liudija jūsų čiurlioniškus momentus bei jūsų ryšį su kūrėju. Todėl kiekvienas jų yra svarbus ir puikiai papildys virtualią Čiurlionio kūrybą pristatančią galeriją. Mūsų visų galeriją! Savo čiurlioniškais momentais dalinkitės siųsdami juos Čiurlionio namų el. paštu [email protected], privačia feisbuko / instagramo žinute arba žymėdami jas grotažymėmis #ManoČN ar @mkcnamai.

Trečioji, keičiantis laikams ir gyvenimui diktuojant naujas bendravimo, pažinimo formas, Čiurlionio namų languose, tiesiai Savičiaus gatvėje sužibo „Atvira Paroda“, kurioje eksponuojama fotografo Stanislovo Žvirgždo fotografijų paroda „Čiurlionio Vilnius“, kurią sudaro fotografijos darbai žymintis Vilniaus vietas, kuriose lankėsi ir pats Mikalojus Konstantinas Čiurlionis.

Čiurlionio namai kviečia ir siūlo paprastus pasivaikščiojimus papildyti čiurlionišku turiniu. Daugiau informacijos galite rasti čia.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra
Visi komentarai (0)

Daugiau naujienų